Ve svém kádru má hned tři reprezentanty, kteří přivezli z mistrovství Evropy v Maďarsku bronzové medaile – bývalého fotbalistu Brna Michala Beleje, Víta Blažeje a Josefa Havla. „Teď už jen, abychom neskončili po základní části na horším než třetím místě. Jen tak se vyhneme suverénní Chrudimi. Tu ale nechce dostat nikdo,“ přeje si předseda. Chrudim totiž ztratila letos pouhý bod, a to právě po remíze s Tangem. To Jiří Štěrba by bral za soupeře brněnský Helas. „Nemuseli bychom nikam cestovat, ušetřilo by se za dopravu a navíc by přišlo na derby určitě více diváků,“ říká Štěrba.
Tango patří mezi poloamatérské týmy, takže základní plat deset tisíc je zde tak na hranici maxima. Hráči si proto vedle futsalu přivydělávají i v kopačkách. „Na plat se mi skládají Tango s fotbalovou brněnskou čtvrtí Líšeň,“ prozrazuje Listům jižní Moravy současný nejlepší futsalový střelec české ligy Michal Belej a doplňuje, že u Tanga dokonce podepsal doživotní smlouvu. „Jsem kmenový hráč Brna, ale působím na půlročním hostování v Líšni. S fotbalem chci rozhodně pokračovat. Nevidím problém zkombinovat druhou nebo třetí ligu s futsalem, jen v té v nejvyšší už by to asi nešlo,“ dodává Belej.
Zatímco profesionální Teplice mají rozpočet na sezonu sedm milionů, Tangu musí stačit miliony tři. Stejně jako například ve fotbale se to i v české futsalové lize jen hemží cizinci. Například v Teplicích obléká dres pouze jediný český futsalista, reprezentační kapitán Martin Dlouhý. A kolik se dá futsalem vydělat? U nás nejlépe placený hráč z Brazílie si přijde měsíčně na 70 000 korun, o čemž se nezdá ani většině fotbalistů.