Umístění: Sport Ostatní sporty Kraj navýšil svoji podporu sportu v regionu

Kraj navýšil svoji podporu sportu v regionu

Brno, 19. ledna 2022 - O devět milionů korun na celkových 29 milionů zvýšil kraj oproti loňsku prostředky v dotačním programu Podpora sportu v Jihomoravském kraji. Vypsání navýšeného dotačního programu schválili krajští radní. „Letošní rozpočet se vrací do normálních čísel, a proto jsme mohli navýšit i finance na podporu sportu o devět milionů. Hlavně v menších obcích je každá koruna dobrá a kde funguje nějaký oddíl, tak tam zůstává život,“ vysvětluje hejtman Jan Grolich.

basketbalista balon

 

Dotační program je rozčleněný na dvě části. Okruh A je určený na podporu výstavby, rekonstrukcí a oprav sportovních zařízení nebo pořízení investičního movitého majetku. Je na něj vyčleněno 11 milionů korun (například na opravy a údržby sportovišť, zejména střech, sportovních ploch, šaten a sociálního zařízení na sportovištích…). Okruh B, na který je určeno 18 milionů, pak cílí na podporu samotné činnosti sportovních organizací – například na ubytování a stravování na soutěžích a soustředěních, pronájem sportovních ploch, nákup sportovního vybavení nebo zahrnuje například příspěvek na výdaje na trenéry dětí a mládeže apod.

„Oproti loňsku jsme nejen navýšili celkové prostředky, ale zároveň jsme posunuli maximální výši dotace na 180 tisíc v prvním a 150 tisíc v druhém okruhu. Spoluúčast zůstává pořád na 30 procentech. Věříme, že se podaří pomoci více žadatelům než v minulém roce,“ dodal hejtman Grolich.

Zájemci o dotaci se mohou hlásit od 14. do 28. února 2022. Podrobnosti o dotačním programu jsou zveřejněny na webu Jihomoravského kraje.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci