Aktualizováno: Thursday, 21. September 13:00

Umístění: Sport Ostatní sporty Lukáš Konečný bude boxovat o titul mistra světa s Francouzem Larbim

Lukáš Konečný bude boxovat o titul mistra světa s Francouzem Larbim

boxer2-250Brno, 9. března 2012 (MEDIAFAX) - Český boxer Lukáš Konečný se na třetí pokus dočká vysněného duelu o titul mistra světa organizace WBO v lehké střední váze. Ve čtvrtek 5. dubna se ve sportovní hale ve Vodově ulici v Brně utká se Salimem Larbim z Francie. V pátek to oznámil Konečného manažer Ulf Steinforth.

Boxer se měl původně utkat o mistrovský pás už v září 2011 s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem. Tehdejší šampion Dzinziruk se však kvůli údajnému zranění omluvil a později mu organizace WBO titul odebrala.

Další pokus měl českému Konečnému vyjít v sobotu 10. března v Brovarech u Kyjeva proti Zaurbeku Bajsangurovovi z Ruska, jenže i tento protivník se zranil. Nyní se Steinforthovi povedlo velmi rychle sehnat náhradu. "Duel Lukáše Konečného o titul mistra světa bude 5. dubna součástí galavečera. Jeho soupeřem bude Francouz Salim Larbi," uvedl Ulf Steinforth, který je šéfem Konečného stáje SES

"Myslím si, že to bude napínavý zápas a doufám, že se splní Lukášovi sen a stane se mistrem světa. Udělali jsme i ochranné opatření. Máme v záloze ještě jednoho soupeře, kdyby se opět něco stalo," doplnil Steinforth.

Boxer věří, že duelu s Larbim už nic nezabrání. "Jedině, že bych se zranil já a to by byla obrovská smůla," uvedl třiatřicetiletý Lukáš Konečný. "Jsem nesmírně vděčný, že to tak nakonec dopadlo, chtěl bych poděkovat manažerovi, že odvedl obrovskou práce. I když to s Bajsangurovem nevyšlo, mám možnost boxovat vysněný zápas o mistra světa před domácím publikem v Brně, kde jsem se narodil," dodal Konečný.

O svém soupeři zatím sbírá informace. Čtyřiadvacetiletý Larbi odboxoval v profesionálním ringu 19 duelů, z nichž 17 vyhrál, jednou remizoval a v jednom souboji odešel poražený. "Konstitučně je stejný jako Bajsangurov, ale videa s jeho zápasy jsem ještě neviděl," pravil dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa.

Do zápasu vstoupí coby favorit a v případě vítězství se stane prozatímním mistrem světa. "Znamenalo by to, že společně s Bajsangurovem bychom byli dva držitelé a bylo by jisté, že se utkáme. Pokud by to odmítl, mistrem světa budu jen já. Ale to už předbíhám. Larbi je mladý, nemá co ztratit, takže bude určitě nepříjemný," očekával Konečný, který naposledy absolvoval ostrý zápas vloni v květnu.

"Mám za sebou dlouhou přípravu a věřím, že ji zúročím. Slibuji, že zápas bude stát za to. Dost jsem si vytrpěl a dám to sežrat soupeři. Budu hodně naštvaný a doufám, že to budu směrovat správným směrem, abych vyhrál," poznamenal český boxer.

Necelý měsíc před vysněným soubojem netuší, kolik mu duel vynese. "Ještě jsem to neřešil. Prachy potřebuji, to je jasné, protože mám tři děti a živím rodinu. Ale manažer je na mě relativně hodný, a když ví, že jsem v tísni, je ochoten vyplatit mi zálohu před zápasem, což možná bude nutné už teď," poznamenal s úsměvem Konečný. "Teď radši budu mít méně, ale budu mistrem světa. Každá další obhajoba pak zvedá procenta," zakončil.

Salim Larbi je boxerem nastupující generace, je mu 24 let, je momentálně až na 106. místě světového žebříčku lehké střední váhy a na 9. místě ve Francii. Ze svých 17 duelů v profesionálním ringu jen jednou prohrál ve svém třetím zápase 11. května 2009 technickým K.O. ve druhém kole čtyřkolového utkání se svým krajanem Angelem Violem. Jeden zápas skončil remízou. Larbi vloni 18. listopadu získal titul interkontinentálního mistra WBO vítězstvím nad Issacem Tordjro Selomem z Ghany na body. Čtyřikrát vyhrál ve svých 17 vítězných duelech K.O. Měří 179 cm, je o šest centimetrů vyšší než Lukáš Konečný, jenž je na 13. místě světového žebříčku podle boxrec.com. Salim Larbi je alžírského původu.

Petr Říha, Pavel Skramlík, foto: ilustrační

Šalina - řádková inzerce