Umístění: Sport Ostatní sporty Město Hodonín ocenilo nejlepší sportovce

Město Hodonín ocenilo nejlepší sportovce

Hodonín, 6. března 2024 - Sobotní večer v domě kultury v Hodoníně patřil tradičnímu vyhlašování nejlepších sportovců města. U příležitosti plesu sportovců byli oceněni ti, kteří v uplynulém roce dosáhli mimořádných sportovních úspěchů. Dům kultury nabitý do posledního místa, dámy v róbách, pánové v oblecích, k tomu skvělý hudební Moondance orchestra i cimbálová muzika Grajcar či DJ Luděk Ptáček. Výborná nálada a lidé bavící se do pozdních nočních hodin. Taková byla ve zkratce atmosféra plesu sportovců, který v Hodoníně v sobotu 2. března organizovala TEZA Hodonín, p.o. Vrcholem společenského večera bylo také letos tradiční ocenění sportovních hvězd města za rok 2023.

hodonin nejlepsi sportovci roku 2023

Nejlepší sportovkyní v kategorií ŽÁKYNĚ se stala stolní tenistka Adéla Brhelová z oddílu SKST PLUS Hodonín. Talentovaná stolní tenistka získala v loňském roce hned několik cenných medailí. Mezi nimi byly například úspěchy na Mistrovství ČR U13 – zlato ve dvouhře, stříbro ve čtyřhře a bronz ve smíšené čtyřhře. Dále také vítězství ve dvouhře na WTT Czech Open ITTF či první místo ve smíšené čtyřhře na Czech Open 2023.

Jejím mužským protějškem v kategorii ŽÁK se stal olympijský zápasník TJ Sokola Hodonín Tomáš Blinka. V roce 2023 získal titul Mistra ČR v zápase ve volném stylu ve váze do 62 kg. Na svém kontě má řadu dalších vítězství jak v zápase ve volném stylu, tak v zápase řecko-římském v České republice i na mezinárodních turnajích například v Polsku a na Slovensku.

V kategorii JUNIOR byl nejúspěšnější hokejbalista HBC Hodonín Sebastián Jánoš. Na Mistrovství světa v hokejbale 5 na 5 získal s reprezentačním výběrem České republiky páté místo a v kanadském bodování Mistrovství světa obsadil devátou příčku. V „trojkovém“ hokejbale na United World Games 2023 v Klagenfurtu získal se svým týmem stříbro.

Mezi nejlepšími JUNIORKAMI zářila veslařka VK Hodonín Adéla Mráková, za niž převzala cenu její maminka. K největším úspěchům Adély patří dvě zlaté medaile z Mezinárodních juniorských závodů na dvojskifu v Mnichově, čtvrté místo na juniorském Mistrovství Evropy v Brive-la-Gaillarde (Francie) na čtyřce s kormidelníkem a je také několikanásobnou medailistkou z domácích Mistrovství České republiky a Mistrovství Moravy.

Veslařskému klubu Hodonín putovalo také ocenění v kategorii KOLEKTIV. V roce 2023 dosáhli nejvyššího možného vítězství, když vyhráli Mistrovství ČR družstev a vybojovali tak nejlepší výsledek v bohaté historii klubu. Rovněž obhájili druhé místo v Českém poháru, kdy za sebou nechali i velké pražské kluby včetně neméně úspěšných klubů z jiných krajských měst.

Nejlepší sportovkyní ŽENOU se stala krasobruslařka SVČ Baník Hodonín Barbora Vránková. Sedmnáctiletá krasobruslařka v sezóně 2023/24 obhájila titul seniorské mistryně republiky. Tento výkon jí zároveň vynesl bronzovou medaili v rámci Mistroství čtyř zemí – Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. Na Mistrovství Evropy v lednu 2024 se probojovala do volných jízd, kde skončila na 24. místě. Nyní se nově připravuje v USA, odkud také prostřednictvím videa pozdravila účastníky slavnostního večera. Cenu za ni převzala její maminka.

V kategorii MUŽŮ získal ocenění pro nejlepšího sportovce rychlobruslař Lukáš Steklý z Klubu sportovního bruslení Hodonín. Vloni v únoru získal na MS juniorů v Inzellu titul mistra světa v závodě s hromadným startem. Na tomto šampionátu se také umístil na šestém místě na trati 5000 m a na šestnáctém místě na trati 1500 m. „Toto ocenění pro mě hodně znamená. Hodonín je moje město, ne tedy rodné, ale jsem tady odjakživa a rád jej budu reprezentovat dál. Pro letošek se budu se účastnit seniorských světových pohárů a také se budu snažit kvalifikovat na Mistrovství světa a Evropy,“ prozradil své sportovní plány Lukáš Steklý.

Ocenění pro nejlepšího TRENÉRA roku 2023 letos putuje mezi hokejbalisty. Stal se jím Michal Rapant z klubu HBC Hodonín. Je trenérem hodonínských juniorů hrajících nejvyšší soutěž a úspěšným trenérem reprezentačních výběrů na MS, kde obsadil postupně s výběrem U19 a výběrem U21 shodně třetí místo. „Za toto ocenění jsem strašně rád, ale bez našich mladých kluků bych tady nestál. Je to díky nim a moc si ocenění vážím. Byl bych rád, aby zjistili, že i tady v Hodoníně se můžou hokejbalem prezentovat veřejnosti a můj sen je takový, že plynule přejdou do mužů a společně něco vyhrajeme," řekl krátce po vyhlášení Michal Rapant.

Nechybělo ani ocenění za MIMOŘÁDNÝ SPORTOVNÍ VÝKON. Zcela právem jej získala plavecká štafeta dálkových plavců Oddílu sportovního plavání Hodonín, která vloni v srpnu přeplavala kanál La Manche v rekordním čase 10 hodin, jedna minuta, 19 vteřin. Oddíl zároveň v konkurenci 82 klubů zvítězil v Českém poháru dálkového plavání, což je zásluha všech 50 plavců z oddílu, kteří na celkovém výsledku mají svůj podíl. „Je to moc příjemné a jsme rádi, že někdo vidí naši snahu, i když to samozřejmě neděláme kvůli tomu. Teď se hodně věnujeme dálkovému plavání, letos bude padesátý ročník Českého poháru v dálkovém plavání, takže bychom rádi obhájili vítězství v týmech,“ prozradila hlavní cíl sezony jedna z členek štafety úspěšných plavců Adéla Benešová.

Ceny sportovcům předávaly významné sportovní osobnosti. Mezi nimi nechyběl například bývalý profesionální cyklista Jan Bárta, extraligový hokejista a juniorský reprezentant Radek Kučeřík či český plavec, účastník LOH v Londýně a držitel dvou českých rekordů v plavání na 800 a 1500 metrů Jan Micka. Pozvání přijal rovněž bývalý hokejista a nyní sportovní komentátor Milan Antoš. Z představitelů města předávali ceny místostarosta Ondřej Fialík a starosta Libor Střecha.

„V Hodoníně máme úžasné sportovce, kteří dosahují skvělých výsledků od regionálních soutěží až po Ligu mistrů, což je neuvěřitelné. Máme mistry světa, mistry Evropy a jejich úspěchy jsou opravdu na město naší velikosti obrovské. Moc si toho vážím a moc jim fandím,“ řekl starosta Libor Střecha a na závěr jim také popřál. „Všem sportovcům přeji samozřejmě hlavně pevné zdraví, vytrvalost, píli, ať se jim daří a ti, co nedosáhnou na ty nejvyšší úspěchy, tak hlavně ať u toho vydrží. Při sportu se buduje fair play, týmová spolupráce a další kladné lidské vlastnosti, tak ať je to pořád baví.“

Zdroj a foto: hodonin.eu