Umístění: Sport Ostatní sporty Moravskou výškařskou tour ozdobí Howardová a Uchov

Moravskou výškařskou tour ozdobí Howardová a Uchov

vyskarka-hala250Brno, 29. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Moravská výškařská tour, unikátní spojení dvou halových atletických závodů s hudbou v průběhu jednoho týdne, se v lednu uskuteční už poosmé, chybět nebude Rus Ivan Uchov, návrat po mateřské dovolené oslaví Američanka Chaunte Howardová. Pořadatelé o tom informovali v úterý v tiskové zprávě.
 

Třináctý ročník Hustopečského skákání se bude konat 27. a 28. ledna v Hustopečích, 30. ledna se pak v Třinci uskuteční podvacáté Beskydská laťka.

Ruský skokan Ivan Uchov v posledním ročníku v Hustopečích atakoval světový halový rekord, navíc před očima jeho držitele Javiera Sotomayora z Kuby. Hlavními Uchovovými soupeři budou česká jednička Jaroslav Bába a dva medailisté z mistrovství světa v korejském Tegu, stříbrný Rus Aleksej Dmitrik a bronzový Trevor Barry z Baham.

V ženské kategorii bude hlavní favoritkou Ruska Světlana Školinová. Američanka Chaunte Hawardová - Loweová právě na českém území oslaví svůj návrat z mateřské dovolené. Na startu bude i asijská rekordmanka Marina Aitovová z Kazachstánu a ruský talent Maria Kučinová.

"Jsem rád, že mohu zahájit sezonu už tradičně v Hustopečích, je to jedna z mých nejoblíbenějších hal. Věřím že laťka bude ke mně méně přísná než loni při pokusech o světový rekord. Rád bych nabídl i kvalitní finále seriálu, třinecký rekord 234 centimetry by se dalšího ročníku už dočkat neměl," vzkázal Uchov.

Ivana Jakoubková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci