Umístění: Sport Ostatní sporty V Sivicích vzniklo nové dopravní hřiště a inline dráhy

V Sivicích vzniklo nové dopravní hřiště a inline dráhy

sivice nove dopravni hriste nadace cezSivice, 20. listopadu 2017 - O svátečním 17. listopadu se dětem z jihomoravských Sivic u Brna vstávalo vesele nejen z důvodu, že dveře škol zůstaly zavřené. V odpoledních hodinách je čekalo slavnostní otevření Oranžového hřiště, projektu, na který obci přispěla Nadace ČEZ částkou 200 tisíc korun.

V rámci projektu byl sportovní areál Loučky doplněn o dětské dopravní hřiště a tři inline dráhy. „Dopravní hřiště lze navíc snadno upravit na atletický ovál a sloužit bude i žákům místní základní školy v rámci tělesné výchovy,“ vyzdvihla starostka Sivic Marie Kousalová. Na třech drahách o šířce jednoho metru mohou děti měřit rychlost i síly nejen na inline bruslích, ale též na koloběžkách či kolech.

Odpoledne si děti užily se soutěžemi v běhu, štafetou na lanovce a závody na inline bruslích. Létaly rychlé špunty a i dospělí ocenili bohaté občerstvení z grilu a udírny.

„Sportovní prvky jako inline dráhy, lezecké stěny či dopravní hřiště dokážou zatraktivnit každé dětské hřiště a děti přirozeným způsobem motivovat k pohybu. Nadace ČEZ proto ráda takové projekty podpoří,“ doplňuje ředitelka nadace Michaela Ziková.

Grantový program Oranžové hřiště Nadace ČEZ běží od roku 2013, ročně přibude v českých obcích a městech kolem padesátky nových hřišť. Stále oblíbenějšími jsou multifunkční, sportovní hřiště.


Inzerce