Velmistr začínal s tréninkem již ve svých osmi letech, jak je v jeho hong-kongské rodině tradicí. Kung-Fu zůstal věrný po celý život a dnes vede vlastní školu v čínském Szenzhenu. Kromě výuky se věnuje také svým dvěma ordinacím tradiční čínské medicíny Dit Da. Ta se zaměřuje na problémy pohybového aparátu. „Používáme bylinné masti a obklady v kombinaci se speciálními masážemi. Zlepšení nastává po 3-4 aplikacích, vhodnou kombinací jsme schopni vrátit člověku plnohodnotnou hybnost těla i po těžkých úrazech, například autonehodách,“ přiblížil velmistr.
Pro brněnskou školu stylu Hung Gar Kung-Fu jde o velkou událost, proto pro mistra její studenti připravili také doprovodný program v Brně a jeho okolí. „Navštívili jsme například Pálavu, ale proběhla samozřejmě i prohlídka Brna. Sifu (čínské označení pro učitele - pozn. red.) se do Brna rád vrací, oproti Hong-Kongu je zde větší klid a hodně zeleně. Oceňuje i nasazení studentů při tréninku“ prozradil vedoucí školy Jiří Holáň.
Právě Holáň stojí za velmistrovou návštěvou. Několikrát navštívil velmistra v Číně, naposledy letos v únoru. A protože Lam Chun Sing každý rok navštěvuje vybrané školy po celém světě, dohodl návštěvu i v Brně.
(tof)