Umístění: Sport Plavání Krytý bazén a koupaliště v Břeclavi čeká rozšíření i opravy

Krytý bazén a koupaliště v Břeclavi čeká rozšíření i opravy

plavani1Břeclav, 10. ledna 2014 - Město Břeclav na začátku letošního roku převzalo zpět do své správy krytý bazén a letní koupaliště. Nově jej bude provozovat příspěvková organizace Tereza Břeclav. „Po kratší odstávce bazén otevřeme pro veřejnost v pátek 10. ledna od dvou hodin odpoledne, a to včetně sauny," uvedl ředitel Terezy Pavel Švandelka.

 

Zástupci Terezy a Tepla Břeclav si také bazény prošli a začínají s prvními drobnými opravami. „Museli jsme nakoupit potřebné nářadí, vyměňujeme například sprchové a umyvadlové baterie, dávkovače mýdla, kliky, zámky. Jsou to jen drobnosti, ale i ty vyjdou na několik desítek tisíc korun," doplnil Švandelka.

„Od prvního ledna zabezpečujeme na krytém bazénu vytápění a dodávku tepla. Na letní měsíce připravujeme rekonstrukci kotelny a rozvodů tepla. Jde o investici ve výši asi dva miliony korun, kterou zaplatíme z našeho rozpočtu," sdělil jednatel Tepla Břeclav Pavel Rouček.

Další miliony, konkrétně čtyři na krytý bazén a šest na letní koupaliště, má město vyčleněné na opravy ve svém rozpočtu. „Odbor rozvoje a správy připravuje vypsání výběrového řízení. V blízké době se podmínky objeví na webu města," upozornila vedoucí odboru Jana Šupová.

Teplota vody bude v plaveckém bazénu nastavená na osmadvacet stupňů, v dětském na třicet stupňů. „Už se nám také ozývají zájemci o pronájem bazénu, od února bude o víkendu zajištěné plavání pro nejmenší. A to jak bývalým nájemcem, tak se také ozvala další organizace. Navíc vypíšeme i výzvu na pronájem nebytových prostor a provoz bufetu," řekl Pavel Švandelka.

V prodeji už budou také permanentky. Na přechodnou dobu ještě papírové, v nejbližší době se objeví ale nové plastové čipové karty.

(red)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci