Brno, 8. září 2011 - Legenda o brněnském kole opět ožije! Podle staré pověsti se roku 1636 vsadil lednický kolář Jiří Birk, že za jediný den porazí strom, vyrobí z něj kolo a ještě je dokutálí z Lednice do Brna. Po trase dlouhé téměř šedesát sedm kilometrů se 1. října v jeho stopách vydá 36 tříčlenných týmů s jediným úkolem – urazit s kolem trasu za co nejkratší čas.
Celý článek... Přidat nový komentář

Brno, 8. září 2011 (MEDIAFAX) - Nejvyšší soud se ve čtvrtek postavil na stranu podnikatele Miloše Chudáčka, kterému během vyšetřování jeho případu policisté zabavili a ztratili směnky za 4,4 milionu korun. Pražské soudy pak v následné při rozhodly, že policie žádné směnky nevinnému podnikateli vracet nemusí.
Modřice, 8. září 2011 (MEDIAFAX) - V péči lékařů na psychiatrii skončil osmnáctiletý mladík, který v Modřicích slovně napadl svoji babičku a zničil zařízení jejího obydlí. Na ulici pak přepadl jednaosmdesátiletou seniorku a chtěl jí ukrást kabelku, řekl ve čtvrtek brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.
Brno, 7. září 2011 (MEDIAFAX) - Brněnský městský soud zahájil ve středu proces s někdejším detektivem jihomoravské hospodářské kriminálky Romanem Veleckým a bývalým elitním brněnským policistou Milošem Almásym, obžalovaným z podvodů. Kvůli omluvě řady svědků soud brzké vynesení rozsudku nepředpokládá, zjistila agentura Mediafax.
Brno, 7. září 2011 (PROTEXT) - Na první příčce nejlépe hodnocených hejtmanů se v srpnu umístil představitel Jihomoravského kraje a první místopředseda sociální demokracie Michal Hašek, který tak po čtyřech měsících vystřídal na první pozici hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného. Ten se po svém březnovém prvenství v srpnu propadl na místo druhé.
Brno, 7. září 2011 (MEDIAFAX) - Brněnský městský soud zahájí ve středu proces s někdejším detektivem jihomoravské hospodářské kriminálky Romanem Veleckým a bývalým elitním brněnským policistou Milošem Almásym, které státní zástupce obvinil z podvodu. Uvedla to mluvčí soudu Gabriela Stočková.
Brno, 6. září 2011 (MEDIAFAX) - Ústavní soud v úterý opakovaně rozhodl ve prospěch Veroniky Kočové, která přišla rozhodnutím pražských soudů pouhé tři dny po porodu o svou dcerku. Verdikt vynesl soudce zpravodaj Stanislav Balík s tím, že soudy porušily odebráním holčičky matce základní ústavní práva ženy i novorozence.
Šitbořice, 6. září 2011 (MEDIAFAX) - Až desetileté vězení hrozí v případě dopadení dvojici neznámých mužů, která přepadla v noci servírku restaurace v Šitbořicích na Břeclavsku. Policejní mluvčí Kamila Haraštová řekla, že muži s nožem v ruce sebrali ženě číšnický flek s tržbou a zmizeli.
Hvězdlice, 5. září 2011 (MEDIAFAX) - Prudká bouře vyvrátila v Hvězdlicích na Vyškovsku strom, který zavalil ženu středního věku. Sdělila to mluvčí jihomoravské záchranné služby Barbora Zuchová.
Moravský Krumlov, 5. září 2011 (MEDIAFAX) - Sanitky odvezly do nemocnice dva muže, kteří se v pondělí odpoledne středně těžce zranili při čelní srážce dvou osobních automobilů nedaleko Moravského Krumlova na Znojemsku. Sdělila to mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová. Oba muže podle ní převezli záchranáři na urgentní příjem znojemské nemocnice.

