Jihomoravský kraj si nemůže stěžovat na nezájem návštěvníků. Počet turistů, kteří sem přijíždějí, se každoročně zvyšuje – v roce 2007 se zde ubytovalo 1,78 miliónu turistů, což bylo o 160 000 více než před čtyřmi lety. Jihomoravský kraj je tak hned po Praze druhým nejnavštěvovanějším regionem v České republice. Přesto – anebo možná právě proto – věnuje trvalou pozornost své propagaci a prezentaci jako turistické destinace.
Jižní Morava dlouhodobě v hledáčku turistů
Experti: Víme, jak na krizové události
Na 90 předních odborníků z 23 členských zemí Evropské unie se v Brně zúčastnilo semináře, který byl věnován problematice zvýšení informovanosti obyvatelstva EU o správném chování při mimořádných událostech. „Naše zkušenosti záchranářů potvrzují to, že správná a včasná informovanost obyvatelstva velmi pomáhá při řešení nejrůznějších mimořádných událostí, od povodní až po technické havárie,“ říká náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR plk. Ing. Miloš Svoboda.
Kraj pomáhá včelařům
Více než půl milionu korun poskytl loni Jihomoravský kraj včelařům na vyšetření včelstev, jehož cílem má být odhalení ložisek nákazy morem včelího plodu. Bylo vyšetřeno 1309 vzorků a letos má kraj poskytnout 993 300 korun na vyšetření dalších 2365 vzorků. Jen tak je totiž možno zabránit šíření této zhoubné choroby, která decimuje včelstva.
Strana 4434 z 4516