Mimořádnou příležitost pro všechny nevládní neziskové organizace v čase ekonomické recese představuje projekt „ČSOB a Poštovní spořitelna pro podporu regionů.“ V rámci něj se mohou ucházet jednotlivá občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, církevní právnické osoby, nadace a nadační fondy, příspěvkové organizace či obce a sdružení obcí o na finanční granty na veřejně prospěšné projekty. Celkově je na projekty vyčleněno 3,1 milionu korun.
ČSOB a Poštovní spořitelna ve spolupráci s Nadací VIA vyhlásila již třetí ročník této akce, letos poprvé se ovšem mohou o finanční podporu ucházet projekty z celé České republiky. V rámci projektu na podporu regionů se mohou jednotlivé organizace přihlásit do tzv. velkých či malých komunitních grantů.
Tři miliony na podporu komunitních projektů v regionech
Hejtman ocenil úspěšné mladé plavce ze Znojma
Vynikající sportovní výkon se povedl šestici plavců z Obchodní akademie a Jazykové školy ze Znojma. Na Mistrovství republiky středních škol získali zlaté medaile a tímto úspěchem i šest nominačních míst pro znojemské družstvo na Finále světové soutěže Světové federace školního sportu, které proběhne v San Juanu v Portoriku ve dnech 25. – 29. 4. 2009.
„Drzý“ Šembera míří do světového šampionátu motocyklů
Ke čtvrtým narozeninám dostal minicrosku a hned jeho první jízdu zastavila až pneumatika zaparkovaného osobáku. Slzičky nebyly, spíše se tvářil, jako by se nic nestalo. Taková „drzost“ Lukáši Šemberovi zůstala dodnes a možná také díky tomu se dostal do kompletního seriálu mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě 125 ccm. Lukáš je z Brna, je mu šestnáct a jako pátý Čech pojede celý šampionát. Po Jaroslavu Hulešovi, Jakubu Smržovi, Lukáši Peškovi a Karlu Abrahamovi.
Strana 4444 z 4530