Umístění: Společnost Zájmová sdružení Obrazem: Foukačkáři z HAAFu váleli pod Templštejnem

Obrazem: Foukačkáři z HAAFu váleli pod Templštejnem

harmonikářiBrno, 3. května 2010 – Na dvě desítky hráčů na foukací harmoniku z celé republiky se sjelo na začátku května do kempu pod hradem Templštejn, kde propuknul třídenní hudební workshop a maraton nabitý těmi nejlepšími songy, jaké buď byly kdy pro harmoniku napsány, případně takovými, na jaké si hráči - počínaje mírnými začátečníky a konče ostřílenými profíky - troufli.
 

Kytary, basa, banjo, bubny a samozřejmě desítky harmonik všech značek a tónin byly tím, co udávalo tón celému víkendu, na kterém se po dlouhém čase setkali členové sdružení HAAF (Harp Association – Asociace Foukačkářů). Jak celá akce vypadala, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

A pro ty z vás, kterým foukací harmonika nic neříká či si ji dokážete spojit pouze s úvodní hudbou k filmu Tenkrát na západě, přidáváme jeden z nejklasičtějších hitů Oranžový express (v originále Orange blossom special) v podání legendy Charlieho McCoye a Druhé trávy, jak je mohli před několika lety slyšet brněnští návštěvníci Rubínu při jejich společném vystoupení.

 

Autor a foto: Kryštof Turek


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #1 2010-05-15 10:28
Kryštofe příjmi prosím velké díky za uvedení naší asociace širší veřejnosti.
Zároveň patří poděkování celé redakci Listů Jožní Moravy.
DĚKUJEME!
Za HAAF - Old sweat.
Citovat