Umístění: Společnost Zájmová sdružení Oslavy Dne Země se letos přesunou z hradu Veveří na Špilberk

Oslavy Dne Země se letos přesunou z hradu Veveří na Špilberk

Již tradiční dubnová oslava Dne Země, kterou Lipka pořádala každý druhý rok na hradě Veveří, se bude konat letos přímo v centru Brna – v areálu hradu Špilberk.
Letošní oslava Dne Země ponese název Za příběhem naší krajiny. Dvanáct jihomoravských organizací na Špilberku v sobotu 18. dubna 2009 nabídne široké veřejnosti poznávací a tvůrčí aktivity spjaté s krajinou jižní Moravy a vlivem, jaký na ni měl a má člověk. Jednotlivá stanoviště se zaměří například na téma voda, doprava a cestování, zemědělství, stromy a lesy nebo sídla, to vše v kontextu jižní Moravy.
Kromě informací, her a aktivit nabídne Špilberk prodej místních a tradičních výrobků, ochutnávky biopotravin a produktů Fair Trade, čítárnu a další doprovodný program (divadélko, muzikanti, šermíři). Vstupné je dobrovolné.

Den Země

 
Školské zařízení Lipka je tradičním pořadatelem oslav Dne Země v Brně, přičemž poslední „velká“ oslava na hradě Veveří v roce 2007 přilákala pět tisíc lidí. Akci finančně podpoří Jihomoravský kraj.

Den Země na Špilberku zahajuje Brněnské dny pro Zemi, pásmo přednášek, exkurzí, cyklojízd a výstav o aktuálních problémech životního prostředí. Brněnské dny pro Zemi se každoročně konají v úzké návaznosti na celosvětový svátek Den Země a jsou podporovány městem Brnem.

Den Země na Špilberku – Za příběhem naší krajiny

Termín: sobota 18. dubna 2009 od 10 do 17 hodin – pro veřejnost, obzvláště pro rodiny s dětmi (v pátek 17. dubna 2009 pro předem přihlášené třídy ZŠ)
Místo konání: areál hradu Špilberk, Brno
Kontakty: Kateřina Havránková, PR manažerka; 736 473 732; katerina.havrankova@lipka.cz; Jiří Nešpor, hlavní organizátor; 543 211 264; jiri.nespor@lipka.cz
Pořadatel: Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání
Spolupořadatelé: Centrum volného času Lužánky, Veřejná zeleň města Brna, Nadace Partnerství, SAKO Brno, Hnutí Brontosaurus, Rezekvítek, Veronica, Společnost pro Fairtrade, Hnutí DUHA, Nesehnutí, Brno na kole

Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci