Umístění: Společnost Černá kronika Brno: Strážníci vyjížděli ke dvěma případům, kdy měli lidé obavy o životy sousedů

Brno: Strážníci vyjížděli ke dvěma případům, kdy měli lidé obavy o životy sousedů

Brno, 24. října 2010 (MEDIAFAX) - Pozornost sousedů přivolala lékařskou pomoc zraněné ženě, ve druhém případě však starost sousedů vedla k nálezu mrtvé sousedky. K oběma víkendovým případům vyjížděli brněnští strážníci na výzvu lidí, kteří měli obavu o zdraví sousedů, uvedla v neděli mluvčí strážníků Denisa Kapitančíková.

bytove_dvere250

 

"Poprvé šlo o šestasedmdesátiletou ženu z Vysoké ulice, jejíž zoufalé volání o pomoc uslyšeli ostatní obyvatelé domu," řekla Kapitančiková. Přivolali proto na místo strážníky, těm se podařilo se seniorkou komunikovat přes dveře bytu. Dozvěděli se, že žena upadla na podlahu bytu a není schopná pohybu. Nakonec zraněnou ženu ošetřil lékař záchranky.

Smutný konec měl druhý případ. Všímavá šestapadesátiletá žena měla značné obavy o život své sousedky v domě na Olbrachtově náměstí. Nevidomá seniorka totiž měla před bytem nevyzvednutou přepravku na jídlo a na zazvonění u dveří bytu nereagovala. Vystrašená žena proto zatelefonovala na tísňovou linku strážníků a požádala o pomoc. Za pomoci hasičů nalezli v bytě jeho obyvatelku bez známek života. Přivolaný lékař pak již jen konstatoval smrt třiaosmdesátileté Brňanky.

 

 

Jindrich Hovadík

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci