Umístění: Společnost Černá kronika Dva lidé se na Znojemsku přiotrávili kysličníkem uhelnatým

Dva lidé se na Znojemsku přiotrávili kysličníkem uhelnatým

propan-butan-plamen250Dyjákovice, 29. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Osmatřicetiletá žena a devatenáctiletý mladík se v úterý odpoledne přiotrávili oxidem uhelnatým v Dyjákovicích na Znojemsku. Oba přepravujeme do Ostravy ke speciální léčebné metodě, řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.
 

Hasiči a zdravotníci zasahovali u případu okolo 13. hodiny. "Dvojice si přitápěla propanbutanovou lahví, která spálila veškerý kyslík v místnosti," popsal situaci mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Na místě zasahovala letecká i pozemní posádka zdravotníků. "Žena byla v bezvědomí. Napojili jsme ji na umělou plicní ventilaci a s těžkou otravou ji letecky přepravili do nemocnice. Mladík byl při vědomí a také skončil v nemocnici," sdělila Zuchová. Podle ní se při vyšetření v Brně potvrdila otrava oxidem uhelnatým, a proto zdravotníci rozhodli o převozu dvojice do Ostravy. "Mají tam specializovanou hyperbarickou komoru, ve které je možné pomocí vyššího tlaku zpět navázat kyslík na hemoglobin a do oběhu krve. Při otravě se totiž na hemoglobin naváže oxid uhelnatý, který kyslík vytěsňuje," vysvětlila Zuchová.

Dodala, že stav ženy je závažný, nicméně její životní funkce neselhávaly.

Lenka Horáková


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci