Umístění: Společnost Černá kronika Muž z Vyškovska čelí u soudu obžalobě z pokusu o ubodání své návštěvy

Muž z Vyškovska čelí u soudu obžalobě z pokusu o ubodání své návštěvy

Brno, 13. září 2012 (MEDIAFAX) - Obžalobě pokusu z vraždy čelí ve čtvrtek před brněnským krajským soudem pětačtyřicetiletý Petr Krnáč, který v dubnu v Studnici na Vyškovsku v rodinném domku pobodal do zad svého známého. V opilecké hádce zasadil sokovi čtyři rány nožem do zad, hrozí mu za to deset až osmnáct let vězení.

Nuz

 

Krnáč se nepohodl se svým známým Zdeňkem Dvořákem (35), který k němu přišel na návštěvu ukrást se před policií. Oba muži se porvali večer, po celodenním popíjení - Dvořákovi později naměřili v nemocnici 2,2 promile alkoholu.

Byl jsem unavený a chtěl si jít lehnout. On mi řekl, že nepřijel spát, ale pít. Pak mi pohaněl domácí kořalku, děti i rodinu. Nepravdivě nám nadával, že jsme mu nedali najíst, nadával mé družce a dcerám, že jsou pouliční ku…," řekl Krnáč. Na známého pak vytáhl nůž, pobodal je a vyhodil z domu.

Krnáčova žena ale vzala známého zpátky, dcery však z něj měly strach. Přesto ženy Dvořáka ošetřily a uložily ho do postele. Na naléhání známého jej pak vzbudili a odvezli na parkoviště před vyškovskou nemocnici - do ní odešel pobodaný muž sám - zprvu se tam však ani nechtěl nechat ošetřit.

Krnáč, který podle svých slov trpí rakovinou, si údajně na pobodání Dvořáka nepamatuje. Přiznal, že se vzpamatoval, až když viděl, že pobodanou návštěvu ošetřuje jeho družka. "Dostal jsem lahví nebo dveřmi do hlavy, nepamatuju se, kdy a jak jsem na něj vzal nůž,“ hájil se u soudu Krnáč. „Chtěl jsem bránit své blízké. Když na mne skočil, bylo mi jedno, čím ho praštím,“ řekl.

Dvořák k incidentu nevypovídal, odjel totiž do Španělska za prací a policie jej se soudní obsílkou nezastihla. K průběhu rvačky nevypovídaly ani družka a dcera Krnáče, čtení jejich výpovědí z přípravného řízení ale vyznívaly v jeho prospěch. Dvořák byl podle nich hrubý a rodinu vulgárně napadal.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci