Umístění: Společnost Černá kronika Na Blanensku havaroval autobus s polskými turisty

Na Blanensku havaroval autobus s polskými turisty

Zachranky-zraneni-3Černá hora, 26. září 2011 (MEDIAFAX) - Devětadvacet polských turistů se v pondělí zranilo při havárii zájezdového autobusu nedaleko Černé Hory na Blanensku. Mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová řekla, že zdravotníci rozvezli vesměs lehce zraněné výletníky pěti sanitkami do nemocnic v Brně, Blansku a Boskovicích.

"Lidé utrpěli vesměs lehká zranění, pohmožděniny hrudníku a naraženiny. Nikdo nebyl v ohrožení života," řekla Zuchová. Vzhledem k prvním zprávám z místa havárie vyhlásila krajská záchranka vyšší typ zásahové pohotovosti, žádná mimořádná opatření však nemuseli zdravotníci přijmout.

"Autobus s dvěma řidiči a devětačtyřiceti cestujícími sjel na kruhovém objezdu do příkopu a sesunul se na bok," řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Podle mluvčího hasičů Jaroslava Haida v autobusu cestovali polští výletníci domů od moře z Chorvatska. "Řidič Setry nezvládl frekventovaný kruhový objezd na silnici mezi Brnem a Svitavami," řekl Haid.

Cestující našli provizorní přístřeší v restauraci hned vedle kruhového objezdu. Čekají nyní na náhradní autobus z Polska.

Silnice mezi Brnem a Svitavami je průjezdná, policie omezí provoz v okamžiku, kdy budou záchranáři těžkou technikou autobus tahat z příkopu.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci