"Pokračujeme ve vyšetřování. Prověřujeme několik variant, ale nic bližšího nemůžeme sdělit," uvedla Haraštová s tím, že případem se zabývají krajští kriminalisté.
Tři útočníci zbili chlapce v neděli večer v ulici Jana Palacha v blízkosti hotelu Terezka. Matka poškozeného Mediafaxu dříve řekla, že se jí syn svěřil, že jej zbili Romové kvůli tomu, že jim nedal cigaretu. Chlapec skončil v nemocnici na operačním sále, kde mu lékaři odebrali ledvinu.
Mnozí Romové útok odsoudili. Upozornili však na to, že je činem jedinců, nikoliv celé skupiny. Napadený se i s matkou Mediafaxu svěřil, že na romskou komunitu nezanevřeli. "Ne každý Rom je špatný," řekl chlapec. Za něj se v neděli v Břeclavi uskuteční pochod městem. V plánu je od 9. do 20. hodiny.