Umístění: Jižní Morava Ekonomika Moderní technologie ušetří po rekonstrukci břeclavskému koupališti peníze

Moderní technologie ušetří po rekonstrukci břeclavskému koupališti peníze

Břeclav, 21. června 2022 – Břeclavské koupaliště i krytý bazén si říkají o potřebnou modernizaci. Vedení města nechalo připravit kompletní návrhy, studie, vizualizace a projektovou dokumentaci včetně prováděcích předpisů. Do prázdnin by mělo být vyřízeno také stavení povolení. Plánovaná rekonstrukce ve výši zhruba 420 milionů je ale už nyní navržena tak, aby byl provoz co nejvíce úsporný. S tím pomohou břeclavským moderní technologie, které jsou už nyní součástí vyprojektovaného návrhu.

breclaV koupaliste ilustracni

 

„Už v projektu se počítá s energetickými úsporami na provozu zhruba ve výši 2,5 milionu ročně. V plánech je vybudování trafostanice na vysoké napětí, které zajistí úsporu při každodenním provozu venkovního i krytého bazénu, počítá se také s fotovoltaickými panely. Energii a teplo bude v krytém bazénu vyrábět vlastní kogenerační jednotka,“ přibližuje plány místostarosta Břeclavi Richard Zemánek. Ten je zároveň zodpovědný za energetický management města.

Součástí plánů je rekonstrukce krytého bazénu, na kterou bude navazovat modernizace venkovního koupaliště, kde se kromě závodních drah objeví více odpočinkových zón pro relaxaci nebo zážitkové vodní hříbky. Uvnitř se počítá s novým bazénem, tobogánem i opraveným saunovým světem a přibude zde také celé první patro pro relaxaci.

Modernizace koupaliště i krytého bazénu je náročný projekt, jehož příprava trvala dva roky. „V září budou hotovy všechny potřebné kroky k tomu, abychom kompletní dokumentaci předali tzv. ´v mašličkách´ novému zastupitelstvu města, které vzejde z podzimních voleb,“ řekl Richard Zemánek. Po vypsání dotačních titulů bude tedy vše připraveno a město může plánovat další návazné kroky k tolik potřebné modernizaci koupaliště, které si obyvatelé Břeclavi zaslouží.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci