Umístění: Společnost Černá kronika Rohatec: Malí vandalové rozmetali úly, v nichž pak zahynulo dvacet včelstev

Rohatec: Malí vandalové rozmetali úly, v nichž pak zahynulo dvacet včelstev

Rohatec, 6. února 2012 (MEDIAFAX) - Dvě děti spolu s nezletilým kamarádem rozmetali dvacet včelích úlů v Rohatci na Hodonínsku. Malí vandalové dostali chuť na med, a tak v domnění, že se dostanou k pochoutce, poshazovali úly z podstavců, čímž zároveň usmrtili zimující včelstva, řekl policejní mluvčí Petr Zámečník.

uly250

 

Malé vandaly, kteří svým řáděním způsobili jednomu z místních včelařů škody za třicet tisíc korun, usvědčili hodonínští kriminalisté "V jejich hledáčku uvízl trojlístek malých kluků, které původně nepodezírali," řekl Zámečník. Všichni tři pachatelé, jeden mladiství a dva nezletilci, se na policii přiznali a také popsali, co se začátkem prosince v Rohatci odehrálo. "Když přišli na místo, kde stály úly, napadlo je prý ochutnat med. Proto začali shazovat úly na zem," parafrázoval jejich výpověď policejní mluvčí.

Jednání dětí policisté kvalifikovali jako trestný čin poškození cizí věci. Vzhledem k věku však nebudou dva nezletilci stíháni vůbec, jejich mladistvý kamarád pak vyvázne s mírnějším trestem než by dostal dospělý. "Mládenci i tak hrozí v krajním případě až půlroční vězení," poznamenal Zámečník.

Jiří Nováček, foto: ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci