Kriminalisté z Bystrce podle Nečesánka přišli na rozsáhlé machinace ředitelky při prověřování drobné nesrovnalosti ve výpočtu sociální dávky. "Co ze začátku vyhlíželo jako nevinný omyl, vedlo k pozdějšímu obvinění dnes již penzionované ředitelky základní školy ze spáchání trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku," řekl Nečesánek.
"Vyšetřovatelé při hloubkové revizi odhalili nejen zmatečně vedenou dokumentaci protěžující užší kolektiv pracovníků nakloněných vedení, ale i daleko závažnější prohřešky ředitelské agendy jako smyšlené počty dětí ve družinách, zájmové kroužky placené zřizovatelem školy a neoprávněné čerpání z Fondu kultury a sociálních potřeb," konstatoval policejní mluvčí.
Bez povšimnutí kriminalistů nezůstala ani angažmá rodinných příslušníků a známých, kteří se podíleli na chodu instituce. "Do očí bijícím nesmyslem pak byla smlouva na úklid travnatých pozemků, byť škola žádnými nedisponovala," upozornil Nečesánek.
Při příležitosti vlastního odchodu do důchodu si podle kriminalistů navíc pedagožka v řídící funkci opakovaně vyplatila ze spravovaných účtů desetitisícové odměny. "Konečným výsledkem zúročení jejích profesních zkušeností tak je škoda přesahující svým rozsahem jeden milion dvě stě tisíc korun," uvedl Nečesánek s tím, že pachatelům v podobných případech hrozí vězení v trvání od šesti měsíců až do pěti let.