Umístění: Sport Fotbal Nevidomí fotbalisté z celé Evropy míří do Bučovic

Nevidomí fotbalisté z celé Evropy míří do Bučovic

Bučovice, 28. května 2019 – O víkendu 1. a 2. června 2019 se v jihomoravských Bučovicích uskuteční další ročník turnaje Bučovice Blind Football Cup (BBFC). Jedinečná akce se letos odehraje již po sedmé. Turnaje se zúčastní týmy nevidomých hráčů fotbalu z šesti evropských zemí. Vůbec poprvé se do něj zapojí také aktuální vítěz britské ligy, tým West Bromwich Albion.

futsaliste bucovice nevidomi blind cup

 

Účast na turnaji letos potvrdily týmy Brussels 5-a-side z belgického Anderlechtu, Pirsos Thessaloniki z Řecka, německý FC St. Pauli a rakouský tým ÖBSV Vienna. Domácím týmem bude jako tradičně pořádající brněnský Avoy MU, který se vloni umístil na bronzové příčce. „Loňský ročník BBFC byl druhým, kterého jsem se mohl zúčastnit. Lepší turnaj jsem nezažil. Nejen proto, že jsme skončili na třetím místě, ale i proto, jaká tam panuje skvělá atmosféra,“ podotkl Jan Bango, hráč za Avoy MU Brno. „Díky nadšeným reakcím hráčů i diváků víme, že to, co děláme, má smysl. Uděláme vše pro to, abychom se takové pozitivní zpětné vazby dočkali i tentokrát,“ reagovala pořadatelka Jitka Graclíková.

Letos poprvé se do turnaje zapojí také britský tým West Bromwich Albion, šestinásobný vítěz domácí ligy a držitel čtyř pohárů. Bučovice Blind Football Cup je vůbec prvním zahraničním klubovým turnajem, jehož se zúčastní. Součástí týmu bude Dylan Malpas, který na loňském mistrovství světa v Madridu získal titul nejlepšího světového brankáře, a také legendární již 45letý Darren Harris. Tým WBA s sebou zároveň přiveze i nejmladšího hráče celého turnaje Eesu Amjida.

„O účast měly jako každý rok zájem i zaoceánské týmy, konkrétně z Brazílie, Argentiny, Kolumbie a Guatemaly. V prosinci se konal v Mexiku jihoamerický šampionát Copa Libertadores a vítězný mexický tým vyhrál také pozvání na náš turnaj. Bohužel se jim nakonec nepodařilo sehnat finanční prostředky na dopravu. Upřímně doufáme, že napřesrok se jejich účast vydaří,“ vysvětluje Graclíková.

O slavnostní výkop se tentokrát postará Šimon Rejtar, nejnadanější český dorostenec v kategorii B1, tedy s úplnou ztrátou zraku, a zároveň velká naděje při vzniku českého národního týmu. Jako již tradičně si zápasy vezme pod svá křídla čtveřice nejlepších evropských rozhodčích, která soudcuje všechny významné mezinárodní soutěže, mimo jiné i paralympiádu 2016 v brazilském Rio de Janeiru či již zmiňované mistrovství světa konané vloni v Madridu.

Na místě bude možnost zapůjčení sluchátek pro poslech profesionálního komentáře zápasů v angličtině.
Turnaj se stejně jako v předchozích letech odehraje na venkovním hřišti bučovické základní školy na ulici Školní 710, kde je pro hráče připraven umělý trávník třetí generace. Konat se bude za každého počasí.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci