Umístění: Sport Fotbal Také kraj odsouhlasil, že se Grand Prix ČR v roce 2021 v Brně nepojede

Také kraj odsouhlasil, že se Grand Prix ČR v roce 2021 v Brně nepojede

Brno, 19. prosince 2020 – Shodně jako zastupitelé statutárního města Brna i jihomoravští zastupitelé na svém posledním zasedání odsouhlasili, že se Mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu v Brně v roce 2021 nepojede ve vazbě na jeho nezařazení do kalendáře FIM Road Racing World Championship pro rok 2021.

motorbike superbike

 

Hlavním důvodem jsou Mezinárodní motocyklovou federací (FIM) a společností DORNA SPORTS, striktně požadované zásadní opravy povrchu dráhy a únikových zón minimálně v hodnotě minimálně 100 milionů korun. Ty by bylo možné, byť s velkými obtížemi, realizovat pouze za předpokladu, že by se takto vzniklé náklady rozložily do delšího časového úseku, minimálně standardního pětiletého pořadatelského cyklu let 2022 – 2026. Společností DORNA SPORTS, S.L., je však pro další ročníky požadován zalistovací poplatek ve výši cca 9 milionů euro ročně, a to za situace, kdy ze strany státu není příslib větší spoluúčasti na úhradě zalistovacího poplatku než v současnosti (s výjimkou letošního ročníku byl Spolkem hrazen zalistovací poplatek ve výši cca 4,6 milionu euro ročně).

„Promotérská společnost DORNA SPORTS v posledních dnech potvrdila, že nebude požadovat poplatek 6 mil. EUR za rok 2021,“ uvedl hejtman Jan Grolich. Spolek nyní řeší vypořádání závazků vůči divákům, kteří si zakoupili vstupenky na Mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix České republiky pro rok 2020 a bude pokračovat v jednání se společností Automotodrom Brno, a.s., ohledně smluvního vztahu týkajícího se pronájmu okruhu v souvislosti s konáním Mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix České republiky v roce 2021 a ohledně požadavků, které tato společnost vznesla na Spolek pro GP ČR Brno za úpravy okruhu v minulých letech.

Z důvodu probíhajících jednání Zastupitelstvo Jihomoravského kraje schválilo dodatek ke stávající smlouvě o pověření Spolku závazkem veřejné služby, kterým se prodlužuje termín pro vypořádání vyrovnávací platby.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci