Oba celky se představí v Synot Tip Areně po zimní pauze, během níž prošly hráčskými změnami. Současně si dobře uvědomují, že právě úspěch ve vzájemném utkání jim může výrazně pomoci při záchranářských bojích. Předposlední Brno nyní ztrácí na čtrnáctou Slavii jediný bod. "Chceme se co nejdříve dostat ze sestupových vod. Jsme morálně silnější než na podzim a věřím, že se dostaví i fotbalovost. Hlavně jde o to, aby byla v pořádku psychika," řekl trenér Slavie Michal Petrouš, který bude na jaře pracovat s omlazeným týmem.
Kouč Pražanů věří, že jeho sestavu v domácím prostředí podpoří příznivci červenobílých. "Přál bych si, aby na zápas přišlo co nejvíce lidí. To by bylo pro kluky to nejlepší. Doufám, že nás fanoušci nenechají ve štychu. Vím z vlastní zkušenosti, že je obrovský rozdíl, když přijdou dva tisíce lidí, nebo když jich přijde osm tisíc," poznamenal Petrouš, jehož tým porazil v generálce Slovan Bratislava 2:0.
Proti Brnu nemůže počítat s vykartovaným bekem Davidem Hubáčkem, nastoupit nemůže ani útočník Zbyněk Pospěch, který do Slavie přišel právě z Brna a dle dohody klubů nesmí být na hřišti při vzájemném souboji. Petr Janda byl nemocný a proti Slovanu nehrál ani kapitán Karol Kisel, který by však v pátek neměl chybět. "Kisel si malinko natáhl úpon stehenního svalu. Není to nic vážného, ale raději jsme ho v generálce pošetřili, aby se to nezhoršilo," vysvětloval Petrouš.
Ještě větší proměnou než Slavia prošla v zimním období brněnská Zbrojovka, která po nevydařeném podzimu přestala počítat se čtrnácti fotbalisty, na jejichž místa angažovala 11 nových tváří. Takto omlazený celek by chtěl začít vylepšovat nelichotivé umístění hned v úvodním jarním kole, které bude pro Moravany velmi důležité. "Před prvním zápasem jsme plní očekávání. Soutěžní utkání je o něčem jiném než příprava. Věřím, že máme na to, abychom na Slavii bodovali. Důležité bude, aby bylo mužstvo semknuté a bojovalo opravdu jako tým," zdůraznil brněnský trenér Karel Večeřa, kterému operace jazyka znemožnila s týmem absolvovat část zimní přípravy.
V dresu hostů se v Praze nepředstaví zraněný brněnský stoper Martin Jílek ani mladý forvard Josef Šural, který po komplikované zlomenině nohy dohání tréninkové manko. "Po generálce se Senicí měli problémy také další hráči. Je škoda, že nemůžeme nasadit nejsilnější sestavu, o které mám samozřejmě představu. Teprve uvidíme, kdo bude stoprocentně připraven," uvedl Večeřa.
Zápas týmů bude v hledišti sledovat wimbledonský vítěz Jan Kodeš. Tenisová legenda věnuje jako patron zápasu osobní dárek, který se bude v průběhu nebo po skončení jarní části Gambrinus dražit. Výtěžek poputuje na charitativní účely.