"Mojí prioritou je, abych pravidelně chytal. A v Plzni to bylo trochu složitější. Dobrou pozici si tam vybudoval Roman Pavlík a trenér Vrba mu důvěřoval víc než mně," vysvětlil příčiny odchodu ze západu Čech brankář Krbeček, který s novým týmem absolvoval v pondělí první trénink
Krbeček vstoupil do sezony jako plzeňská jednička, odehrál také předkolo Evropské ligy proti Besiktasi Istanbul, ale poté vypadl ze sestavy, do níž se vrátil až v závěru podzimu jen díky zranění svého konkurenta. "Poslední půlrok se mi nevydařil, takže nabídka z Brna je pro mě novou motivací. I tady budu muset bojovat o místo, ale vidím větší šanci než by tomu bylo v Plzni," poznamenal Krbeček, který bude bojovat o roli prvního gólmana s Tomášem Burešem. Ten na podzim tvořil ve Zbrojovce dvojici s Martinem Lejsalem, jemuž na konci roku 2010 skončila smlouva.
Krbeček odchytal v nejvyšší soutěži 52 utkání. Kromě Plzně oblékal dres Příbrami, které vloni na jaře pomohl k záchraně. Stejný úkol před ním stojí i v Brně, které je po nevydařeném podzimu předposlední a v jarních odvetách ho čeká boj o uchování ligové příslušnosti. "V Příbrami jsem si to už zkusil, takže vím, do čeho jdu. Myslím, že se Zbrojovka určitě udrží," prohlásil Krbeček. "Je tady dobré zázemí a nemyslím si, že by byla situace tak zlá, jak ji někteří malují. Podle mě to byla spíš shoda okolností, která způsobila současné postavení v tabulce," dodala zatím jediná zimní posila Brna.