Umístění: Sport Halové sporty Druhého ročníku Memoriálu Slávka Jandory ve florbale se zúčastnilo devět týmů

Druhého ročníku Memoriálu Slávka Jandory ve florbale se zúčastnilo devět týmů

florbal01-250Hodonín, 2. ledna 2013 – V pátek 28. prosince se v Hodoníně na městské sportovní hale uskutečnil druhý ročník vzpomínkového turnaje ve florbale. I letošní ročník patřil vzpomínce florbalového trenéra – Jaroslava Jandory. Letošního ročníku se zúčastnilo 9 týmů a součástí byl i tým bývalých hráčů pana Jandory – RETRO OČOV STARS. Celkově bylo odehráno 18 zápasů a v hale se objevilo více než 250 návštěvníků.


„Obdobně, jako loni byl o turnaj velký zájem, po vyhlášení přihlašování jsme měli kapacitu naplněnu do dvou hodin od uveřejnění, což je velký úspěch. Troufám si tvrdit, že turnaj měl loni i letos vysokou úroveň a i divácky byl zajímavý,“ objasňuje celý turnaj ředitel akce Jiří Wagner.

Turnaje se účastnily tyto týmy RETRO OČOV Stars, Sokol Bučovice, Orel Telnice, AC Omyl, DDM Kyjov, SSK Pasture, Sokol Hovorany, Sokol Podivín, X-TEAM Bzenec. „Většinu týmů znám, ale některé pro mě byly milým překvapením. Byli tu hráči, kteří hrají první mužskou ligu, dokonce i účastník mistrovství světa juniorů – Jakub Peška. Beru to jako zpestření pro všechny účastníky, málo komu by se to podařilo,“ objasňuje Wagner.

Turnaj začal v 8:00 a hrálo se ve třech skupinách systémem každý s každým. Následoval pavouk, kde hrály týmy z druhého a třetího místa. Výherní týmy změřily následně sily s nejlepšími týmy ze základních skupin. Z nejlepších týmů vzešli nakonec finalisté, kteří hráli finálovou skupinu. V té se objevily týmy Bučovic, Telnice a RETRO STARS Očov. Finálová skupina byla náramně vyrovnaná. Bučovice byly i v sedmi lidech mírným favoritem, i přes to jen těsně zremizovali s týmem RETRA.

„Je to velká škoda, branku jsme dostali 6 sekund před koncem a to ještě po velké chybě. Letos jsme chtěli turnaj vyhrát,“ dodává brankář RETRA Wagner.  Zápas skončil remízou 2:2. V druhém utkání finálové skupiny dokázalo RETRO udržet čisté konto proti Telnici a zápas skončil opět remízou, tentokrát 0:0. O konečném pořadí měl rozhodnout poslední zápas 2. ročníku turnaje mezi Sokolem Bučovice a Orlem Telnice. V tomto utkání byli na koni hráči z Bučovic a svého soupeře rozstříleli 12:1 a tím si zajistili první místo v celém turnaji. „Trošku mě překvapila vyrovnanost finálové skupiny. Myslel jsem si, že to dopadne trošku jinak. Mrzí mě, že jsme skončili zase druzí, ale aspoň je pořád kam se zlepšovat,“ dodává Wagner.

Pořadí prvních tří týmů bylo následující: 1. Sokol Bučovice, 2. RETRO OČOV Stars a 3. Orel Telnice. Nejlepším hráčem turnaje se stal hráč týmu Bučovic Lazor a nejlepším brankářem se stal mladý brankář z týmu Telnice Bartek. „Celkově jsem s celým turnajem spokojený, i přes drobné překážky se podařilo vše zvládnout relativně bez problémů. Chtěl bych také poděkovat všem partnerům, sponzorům a týmům za účast a hlavně také svým hráčům za pomoc s organizací. Velký dík patří všem hráčům z RETRA za to, že přišli a uhráli opět slušný výsledek, věřím, že to ten, pro kterého je tento turnaj, vidí,“ uzavírá mužskou část vánočních turnajů Wagner.

Součástí vánočního florbalového zápolení byl i dětský turnaj, který se uskutečnil 29. 12. Letos se druhého ročníku zúčastnily „jen“ čtyři týmy. „Letos jsme zvolili trochu jiný mobil pro děti. Každý hrál každý s každým dvě kola, takže hlavní cíl – hrát co nejvíce se podařilo naplnit,“ dodává Wagner. Největším favoritem turnaje byl tým FbK Škorpioni Ostrava, loňští šampioni přivezli tým složený z mladších i starších žáků a ti nakonec dokázali titul obhájit. „Bylo fajn vidět opět srovnání týmů z okolí a severní Moravy. Jsem rád, že jsme tu Škorpiony měli. Naše společná družba byla opět lehce otužena,“ dodává Wagner.

Za Škorpiony skončil tým Orel Dolní Bojanovice, kteří uhájili neporazitelnost zejména s domácím týmem ŠSK Očov Hodonín. „Hráli jsme docela dobře, porazili jsme výrazněji Dubňany, i když po ránu. Náš golman bohužel neměl den a došly i síly. Musíme dál pokračovat v nastoleném trendu a uvidíme, co se bude dále dít,“ dodává Wagner. Konečné pořadí týmů na dětském turnaji bylo následující: FbK Škorpioni Ostrava, Orel Dolní Bojanovice, F.A.T.R. Dubňany a ŠSK Očov Hodonín.