Umístění: Sport Halové sporty V Mikulově se bude opět hrát stolní tenis

V Mikulově se bude opět hrát stolní tenis

Mikulov, 23. února 2016 - V Mikulově vzniká oddíl stolního tenisu. Jeho zakladatelé, k nimž patří i Václav Gembický, by tak rádi navázali na tradici z dob „Vráblíků“. „Chceme se zaměřit především na výchovu vlastních mladých hráčů, kteří budou postupem času reprezentovat naše město v soutěžích,“ říká Václav Gembický.

ping pong mikulov novy klub

 

Nově vzniklý oddíl stolního tenisu pod názvem Stolní tenis Pálava Mikulov byl založen před nedávnem. Mimojiné chce vyplnit mezeru, která zde vznikla od dob, kdy Mikulov měl i úspěšnou reprezentantku ve stolním tenise, Lucii Gajanovou.

Hlásit se do něj mohou jak děti od devíti do patnácti let, studenti, tak i dospělí. „Členem se může stát kdokoliv, ale hlavně se chceme zaměřit na práci s dětmi,“ upřesnil Roman Mikulinec.

Stolní tenis je v dnešní době velice oblíbená hra jak u dětí a mládeže, zejména o přestávkách na školách, tak u dospělých. Těch aktivních s trenérskými zkušenostmi v Mikulově stále pár je a právě oni budou bez nároků na odměnu trenéry. Tréninkové a soutěžní prostory budou mít tenisté v malé tělocvičně Základní školy Hraničářů. Tréninky mládeže budou probíhat dvakrát týdně, a to v pondělí a ve čtvrtek od 17 do 19 hodin, a na ně bude navazovat dvouhodinovka pro dospělé hráče. Hrát se bude až na čtyřech stolech i za pomoci tréninkového robota a zkušených hráčů. Nezbytné finance na nákup zařízení se daří oddílu získat také od štědrých podnikatelů. „Jsem mile překvapen ochotou oslovených podnikatelů a moc jim děkujeme a vážíme si jejich darů,“ říká Václav Gembický. Pro začátek potřebuje oddíl získat zhruba sedmdesát tisíc korun, jen jeden stůl stojí zhruba dvanáct tisíc korun.

První tréninky by měly začít 7. března a do podzimu chtějí trenéři připravit alespoň čtyři děti do republikové základní soutěže dorostu. V plánu mají uspořádat také Mikulovský turnaj mládeže a každoročně víkendový turnaj pro děti, na který chtějí pozvat i oddíly z jiných koutů České republiky.

Jitka Sobotková


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci