Umístění: Sport Hokej Zlínský útočník Kubiš: Museli jsme se za Čajánka postavit

Zlínský útočník Kubiš: Museli jsme se za Čajánka postavit

hokej5Zlín, 30. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Závěr utkání 26. extraligového kola na ledě hokejistů Komety Brno, kde tým PSG Zlín v úterý vyhrál 1:0, poznamenala hromadná rvačka. Hosté 12 vteřin před koncem naskákali ze střídačky na led, aby chránili kapitána Petra Čajánka, jehož nevybíravě atakoval Jakub Koreis.
 

Duel dvou moravských celků drží po úterním extempore rekord současné extraligové sezony. Rozhodčí udělili celkem 167 trestných minut, jen za potyčky těsně před koncem třetí dvacetiminutovky rozdali 109 minut. "Domácí na konci naháněli Petra Čajánka. Nám se to nelíbilo, protože je to náš elitní útočník a vůdce. Museli jsme se za něj postavit. Nedejbože, aby ho někdo zranil," řekl pro Českou televizi zlínský útočník Pavel Kubiš, jenž Koreisovo počínání nechápal. "Přece se nemůže chtít rvát s někým jako Čajánek. Je to stejné jako bychom my chtěli v Plzni mlátit Martina Straku," dodal Kubiš.

Forvard týmu PSG svedl závěrečnou pěstní bitvu s ex-zlínským bekem Tomášem Žižkou, který jej skolil na led. "Kývl, že shodí rukavice, tak jsem do toho šel. Nešlo o nic zákeřného, myslím, že to bylo férové," poznamenal Kubiš.

Zlínští hokejisté po vypjatém závěru obvinili svého bývalého kouče Zdeňka Veneru, že Koreise na Čajánka úmyslně poslal. Domácí hráči však tuto domněnku vyvracejí. "Mohu odpřísáhnout, že takový pokyn nikdo nedostal. My jsme prohrávali, nedali jsme šance, neproměnili jsme ani přesilovky pět na tři, takže jsme byli frustrovaní. Nevím přesně, co mezi Koreisem a Čajánkem vzniklo, to vědí asi jen oni dva," poznamenal Žižka, který byl ve středu také hostem České televize.

Žižkovi nebylo po chuti, že zlínští hráči během pár vteřin naskákali na led a v přesile mstili Čajánka. "Nebylo to férové. Když v Americe někdo skočí ze střídačky, tak dostane distanc třeba na dvanáct zápasů. Ale tady se to asi ani řešit nebude," uvedl brněnský zadák.

Jeho kritice se nevyhnuli hlavní rozhodčí Polák s Hradilem. "Neříkám, že fandili nějaké straně, ale zápas nezvládli. Když to neumějí korigovat, hráči jsou podráždění a pak je z toho takový závěr. Je to škoda, protože zase tak vyhrocené utkání to nebylo," mínil Žižka.

Petr Říha

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci