Umístění: Hlavní stránka

V Břeclavi začne fungovat pátý Senior point v kraji

senior-u-pocitaceBřeclav, 26. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Už pátý Senior point v Jihomoravském kraji začne od 9. prosince fungovat v Břeclavi. Centrum poskytuje seniorům informace ze sociální, kulturní a společenské oblasti, informovala v sobotu Dagmar Gasnárková z odboru sociálních věcí břeclavské radnice.

Blanensko: Myslivec měl propadlý zbrojní průkaz, odhalila ho policie

policie-dvere_auta_pomahat_a_chranit250Blansko, 26. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Při kontrolách honů na Blanensku zjistila policie u jednoho myslivce, že má propadlý zbrojní průkaz. Zbraň jsme zajistili, z honu jsme myslivce vykázali a uložili mu pokutu, informovala v sobotu blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Jihomoravský kraj pokryla mlha, silnice jsou sjízdné

silnice-mlha250

Brno, 27. listopadu 2011
(MEDIAFAX) - Dálnice a silnice v Jihomoravském kraji jsou v neděli ráno bez omezení sjízdné. Agentura Mediafax to zjistila z webu dopravních informací.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (27. listopadu)

Bagr-vykop-KTBrno, 27. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Ve Valticích se srazil vlak s autem, nehoda zkomplikovala dopravu

Vlak-lokomotivaValtice, 26. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Srážka nákladního vlaku a osobního vozidla zkomplikovala v noci na sobotu dopravu na železnici i na silnici u Valtic na Břeclavsku. Jeden člověk skončil v péči zdravotníků, informoval operační důstojník hasičů.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (26. listopadu)

silnice-mlha-zima250Brno, 26. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

S pistolí přepadl trafiku v Břeclavi, prodavačka jej zahnala alarmem

pistole-spoustBřeclav, 25. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Policie hledá pachatele, který přepadl trafiku v budově Shopping Centra v Břeclavi. Maskovaný muž vyhrožoval prodavačce pistolí, žena však spustila alarm a lupič zmizel, řekla v pátek břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Krádeže vánočních stromků a jmelí se už rozhodně nevyplatí

vanocni_stromek-ukradeny250Hradec Králové, 24. listopadu 2011 - S příchodem předvánočního období se zvyšuje riziko krádeží nejen vánočních stromků, ale i jmelí, které roste jako poloparazit na větvích v korunách dospělých stromů. Lesy ČR proto posilují intenzitu dozoru v lesích a zároveň činí řadu preventivních opatření, aby ohrožené porosty ochránily.

Památník písemnictví na Moravě zve na zajímavé prosincové výstavy

Rajhrad-pamatnik_pisemnictvifoto_MuzeumBrnenska250Rajhrad, 25. listopadu 2011 – Minulosti i přítomnosti, psané i tištěné hudbě a textům, stejně jako dalším historickým materiálům a zajímavostem patří závěr roku v rajhradském Památníku písemnictví na Moravě. Prosincový výstavní cyklus Listování dává nahlédnout do tajů benediktinské knihovny, zatímco výstavy Co rok dal představují nejnovější přírůstky do muzejních sbírek.

Lupiči, kteří předevčírem přepadli zlatnictví v Hodoníně, jsou už zatčeni

PoutaHodonín, 25. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Až dvanáctileté vězení hrozí gangu lupičů, kteří ve středu přepadli zlatnictví v Hodoníně a odnesli si šperky za více než milion korun. Policie muže dopadla v Uherském Hradišti, řekla v pátek krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Strana 539 z 546