Umístění: Sport Motorsport Na motorkách pod Pálavou

Na motorkách pod Pálavou

Valtice, 1. září 2014 - V pátek 29. a v sobotu 30. srpna se ve Valticích a jejich okolí uskutečnila akce s názvem Motosraz Valtice 2014, která byla věnován vzpomínce na motocyklisty Jána a Alojze Vychodila.

MOTOSRAZ VALTICE MEMORIAL VYCHODILOVYCH

 

Vrcholem akce byla sobotní slavnostní vyjížďka motorkářů, která byla zahájena ve 14.00 hodin na Valtickém zámku. „Začátek jízdy byl spojený se společnou motofotkou na zámeckých schodech s efektním pozadím zámku Valtice, poté jsme projeli valtickým náměstím a následně po ulici Sobotní, aby si motorek více užili i valtičtí občané a turisté,“ uvedla organizátorka akce Paulína Hažmuková.

Následně se pokračovalo na pietní místo do zatáčky mezi Sedlecem a Mikulovem, kde přišel o život Ján Vychodil. Kolona nablýskaných strojů následně pokračovala do centra Mikulova a následně zamířila přes Pálavu směrem přes Pavlov do Lednice a zpátky do Valtic.  

Ve zdejší restauraci Pančava čekal na návštěvníky srazu bohatý kulturní program, tombola, vystoupení kapel Nevers, Vztahy či Irnis. Posledně jmenovaná kapela v premiéře zahrála svůj nový song Žhář.    

„Ráda bych uvedla, ze mou snahou a cílem je vytvořit rodinný motosraz s pohodovou atmosférou, kde se lidé dobře baví a po roce zase radi potkávají, jako protipól všem velkým akcím,“ dodala Hažmuková.

„Už nyní plánujeme na příští rok par novinek a změn, například soutěže pro motorkáře na sobotní odpoledne a hlavně máme již nyní dohodnutou prezentaci stroju JAWA přímo s českym výrobcem,“ uzavřela Hažmuková.

Foto: archív Paulíny Hažmukové


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci