Umístění: Sport Motorsport

Na největší motofestival do Pasohlávek míří 10 000 účastníků

motocykly fotka pasohlavkyPasohlávky, 18. května 2019 (PROTEXT) - Největší "československý" motofestival s názvem Euro Bike Fest 2019 v duchu hesla MOTORCYCLES, EXTREME SPORT AND ROCK&ROLL vypukne poslední květnový víkend v jihomoravských Pasohlávkách. Návštěvníky čekají tisíce motorek, kaskadérská vystoupení a adrenalinové sporty. Kromě toho i koncerty kapel jako Traktor, Harlej či Walda Gang, netradiční program jako Zombie Run, zápasy v MuayThai a profi boxu nebo show jezdců FMX. Na jezeře přímo v areálu se předvedou top jezdci ve wakeboardingu.

Hejtman Šimek: Nízká dotace od vlády pro Grand Prix je pro mě zklamáním

grand prix brno roman fisa ilustracniBrno, 6. května 2019 – Vláda koncem dubna schválila příspěvek na Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu v Brně ve výši 39 milionů korun, což je pro Jihomoravský kraj a město Brno naprosto nepřijatelné a v konečném důsledku to bude znamenat konec této prestižní sportovní akce v České republice. Uvedl to jihomoravský hejtman Bohumil Šimek. Jihomoravský kraj schválil již dříve podporu letošního závodu mistrovství světa silničních motocyklů částkou 25 milionů korun, město Brno 15 miliony korun.

Kraj podpoří letošní Grand Prix částkou 25 milionů korun

tachometr-cilova-paska grand prix cr 2015 brnoBrno, 3. dubna 2019 – Celkem 25 miliony korun ze svého rozpočtu podpoří Jihomoravský kraj or-ganizaci letošního závodu mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu v Brně. Koncem března o tom rozhodli krajští zastupitelé. „Brněnská motocy-klová Velká cena je jedním z nejvýznamnějších tuzemských sportovních podniků a kraj ji dlouho-době podporuje. Jedná se o natolik významnou akci nadregionálního charakteru, že jsme se dnes rozhodli podpořit její letošní organizaci 25 miliony korun,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek

Motorkáři ve Valticích uctili památku kamarádů

motosraz valtice 2016Valtice, 6. září 2016 - V sobotu 27. srpna se na Motosrazu ve Valticích sjelo přes 150 motocyklů různých kategorii a značek, od veteránů až po nejnovější modely, které obdivovalo přes 400 přímých účastníků. Sraz se uskutečnil již pošesté jako vzpomínka Jána a Alojze Vychodilovy, kteří byli motocykloví nadšenci.

I přes deštivé počasí navštívilo Grand Prix 180 tisíc fanoušků

tachometr-cilova-paska grand prix cr 2015 brnoBrno, 23. srpna 2016 - Silný déšť zásadně poznamenal závodní neděli Grand Prix České republiky 2016. Na závod dorazilo méně diváků než v předchozích letech, na dráze ale viděli nejatraktivnější závod za poslední roky. V královské kubatuře si nakonec pro své premiérové vítězství v MotoGP dojel britský závodník Cal Crutchlow. Jakub Kornfeil v Moto3 nakonec skončil šestý, jen jedno místo za svým dosavadním brněnským maximem.

Na Masarykův okruh přijedou historické formule i vzácné Ferrari

masarykuv okruh historicke formuleBrno, 3. května 2016 - Masarykův okruh bude o víkendu 7.–8. května hostit druhý letošní závod rakouského šampionátu historických a klasických závodních vozů Histo CUP. Společně s doplňkovými závody se na dráze během víkendu vystřídá asi 230 závodních a sportovních vozů včetně řady unikátů.

Jaro na Masarykově okruhu odstartují běžci a milovníci tuningu

auto tuning masarykuv okruhBrno, 4. dubna 2016 - Už o uplynulém víkendu rozezvučely Masarykův okruh testující desetiválcové monoposty F1, oficiálně ale sezona na Masarykově okruhu začne 9. a 10. dubna. Nejslavnější středoevropská závodní trať hostí nejprve běžecký závod Masaryk Run, na který naváže tradiční Tuning Show – sraz majitelů upravených aut.

Vstupenky na Grand Prix pořídte nejlevněji do konce března

tachometr-cilova-paska grand prix cr 2015 brnoBrno, 9. března 2016 - Cena vstupenek na letošní Grand Prix České republiky zůstává beze změny. Přestože měla první vlna prodeje skončit 6. března, po dohodě výkonného výboru Spolku pro GP ČR Brno mohou motocykloví fanoušci zakoupit lístky za výhodnější ceny až do konce března. Poté se cena mírně zvýší.

Strana 1 z 16