Umístění: Sport Ostatní sporty V Blansku na Sportovním ostrově otevřeli nový skatepark

V Blansku na Sportovním ostrově otevřeli nový skatepark

Blansko, 30. října 2021 - Nové zázemí pro milovníky skateboardů, kol i koloběžek nebo třeba in-linových bruslí nabízí Sportovní ostrov Ludvíka Daňka. Město tam otevřelo nový skatepark. Zázemí pro jezdce všech věkových kategorií vyrostlo na místě původního skateparku, který už nevyhovoval. Za nový povrch i překážky rozmístěné na ploše okolo 700 metrů čtverečních město zaplatilo zhruba 2,5 milionu korun.

skatepark blansko

 

Původní kovové překážky nahradily nové překážky s měkčím povrchem, které odpovídají všem normám a bezpečnostním požadavkům a jízda na nich je také daleko méně hlučná. Nový je i typ řady překážek.

„Výměna překážek i povrchu skateparku byla kvůli technickému stavu a bezpečnosti uživatelů nutností. Chtěli jsme, aby nový skatepark byl co nejuniverzálnější a aby si na něm mohli zajezdit nejen vyznavači skateboardu ale také koloběžkáři, jezdci na in-line bruslích nebo bmx kolech. A jak je vidět hned první den, všechny zmíněné už nový skatepark oslovil,“ ocenil při slavnostním otevření blanenský místostarosta František Hasoň.

Město za nový skatepark zaplatilo necelé 2,5 miliony korun. „Zhruba 470 tisíc korun stál nový asfaltový povrch, necelé dva miliony korun pak výroba, dodání a montáž překážek,“ dodal místostarosta.

„Překážky mají ocelovou pozinkovanou konstrukci a dřevěný rošt, na kterém je nepropustná asfaltová fólie a speciální pojezdový povrch SKATESMART. Ten má dobrou trvanlivost vůči povětrnostním podmínkám, na rozdíl od plechových překážek není tak kluzký a po dešti rychleji usychá,“ popsal Zdeněk Kotyza z firmy Parkpilot, která překážky dodala.

blansko skatepark rampa

„Co do velikosti a typu překážek takový skatepark nemají ani v Brně, nejbližší podobný je třeba v Prostějově nebo Kroměříži,“ doplnil Kotyza.

Podobu nového parku město konzultovalo se zástupci skateboardistů i milovníky bmx kol. Snahou bylo zajistit vhodné provedení překážek i materiály, které budou mít příznivé vlastnosti pro odraz jezdců ale budou minimalizovat následky pádů.

„Mám z toho radost, myslím, že přesně se povedlo udělat skatepark vhodný pro co nejširší využití. Nové překážky sice možná vypadají náročně, ale jak je vidět, zvládnou je i nejmenší jezdci – na skateboardech, koloběžkách i kolech. Na rozdíl od starých překážek nemají ty nové tak ostré hrany, jsou z lepšího materiálu, při pádu se člověk hezky sklouzne a nehrozí takové zranění," pochvaloval si při slavnostním otevření několikanásobný mistr světa v biketrialu Vašek Kolář.

Foto: Pavla Komárková


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci