Umístění: Sport Plavání Lázně ve Znojmě končí, o jejich budoucnosti má rozhodnout i veřejnost

Lázně ve Znojmě končí, o jejich budoucnosti má rozhodnout i veřejnost

Znojmo, 13. června 2023 - Ve znojemských lázních se doplavalo. Poslední děti je navštíví 23. června. V novém školním roce už se budou učit plavat v novém krytém bazénu v Louce. Po téměř šedesáti letech se tak uzavírá jedna kapitola historie lázní a otevírá se nová. Hlavní slovo v diskuzi o budoucnosti lázní budou mít občané. „Jsem přesvědčena, že se dveře budovy lázní zavírají jen dočasně. Musíme se rozhodnout, co dál. Variant je více a žádná v tuto chvíli není definitivní. Jisté je, že budovu městských lázní chceme udržet při životě,“ zdůraznila starostka Znojma Ivana Solařová.

lazne znojmo ilustracni deti bazen

 

„Po ukončení provozu lázní musíme provést kompletní stavebně technické posouzení stavu objektu, abychom měli lepší představu, co je a co není možné. Také musíme brát v úvahu, že nejde jen o budovu lázní, ale i o navazující areál, tedy zejména prostor s venkovními bazény. Hlavní slovo chceme dát občanům. Proto jsme nachystali sérii akcí pro veřejnost,“ doplnila starostka.

Historii a současnost bazénu i přilehlého koupaliště přibližuje výstava fotografií ve vstupní hale lázní. Otevřena bude do konce června každý den od 10 do 17 hodin. Součástí je pamětní kniha, kde se návštěvníci mohou podělit o své osobní vzpomínky na lázně, a tabule, kam mohou napsat, co by v budově uvítali v budoucnu.

Architektonický vývoj lázní v kontextu okolních sportovišť přiblíží Monika Frecerová z Jihomoravského muzea ve Znojmě na komentované procházce, která proběhne v sobotu 17. června. Vnitřní prostory lázní, včetně jejich technologické části, si pak budou moci zájemci prohlédnout na speciálních prohlídkách s ředitelem Správy nemovitostí města Znojma Markem Vodákem, které proběhnou ve dnech 28. a 29. června. Rezervaci na prohlídky je třeba si domluvit na TIC na telefonním čísle 515 222 552. Další prohlídky pak proběhnou po prázdninách.

Na červnové akce naváží od podzimu další aktivity. „Naplánujeme diskuze s veřejností a společně budeme hledat to nejlepší řešení pro využití budovy. Zapojíme také odborníky a vysoké školy. Jakmile si pak budeme jisti konkrétním záměrem, vše v ideálním případě vyústí architektonickou soutěží na realizaci finální podoby vybrané vize,“ nastínila další plány starostka.

Stavba nového bazénu ve spodní části města v sousedství venkovní plovárny Louka a v těsné blízkosti národní kulturní památky Louckého kláštera mezitím finišuje. V červenci se plánuje zkušební provoz, v srpnu se pak poprvé otevře veřejnosti.

Zdroj: znojmocity.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci