Umístění: Sport Plavání V Blansku vyroste nový krytý bazén

V Blansku vyroste nový krytý bazén

Blansko, 31. října 2023 - Do další fáze postoupila příprava stavby nového krytého bazénu v Blansku na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka. Město nyní vypsalo výběrové řízení a hledá zhotovitele této zakázky. Podklady pro výběrové řízení schválila na svém posledním zasedání rada města, ta odsouhlasila návrh smlouvy o dílo, minimální požadavky i hodnotící kritéria pro zadávací řízení. Vybraná firma bude mít za úkol dopracovat projektovou dokumentaci, zajistit bourání stávajících lázní i stavbu nového krytého bazénu. Bourání původního objektu a dokončování přípravy stavby tak může probíhat současně.

plavecky bazen

 

„Stavba krytého bazénu je jeden z nejdůležitějších projektů za posledních několik let a současně největší investice města za posledních několik desetiletí. S ohledem na skokové navýšení cen ve stavebnictví i jinde jsme se rozhodli pro vybudování nového bazénu zvolit takzvanou metodu Design and Build. Ta umožňuje nastavit maximální výši rozpočtu, kterou zhotovitel musí dodržet. Současně si můžeme stanovit, jaké standardy musí firma, která bude nový bazén stavět, splnit,“ vysvětlil starosta Blanska Jiří Crha.

Mezi podmínky, o kterých nelze smlouvat, patří například celková výměra vodní plochy, která bude minimálně 440 m², nebo skladba vnitřních bazénů – součástí nového objektu bude nerezový plavecký bazén se šesti drahami, zážitkový a výukový bazén, dětský bazén, whirlpool a také bazén pro koupání kojenců od 6. měsíců a batolat.

Město s ohledem na náročnost stavby a na základě doporučení administrátora veřejných zakázek zvolilo výběrové řízení pomocí nadlimitní veřejné zakázky s jednacím řízením s uveřejněním. Zhotovitel musí dodržet minimální technické podmínky, které si město nastavilo, část technického řešení je ale ponechána na zkušenostech zájemců o výstavbu.

Uchazeči nejprve podají žádost o účast v řízení, a splní-li předem dané podmínky, například kvalifikační předpoklady, následně podávají také předběžné nabídky. V nich budou vycházet z dokumentace povolené stavebním úřadem, tedy z podkladů zpracovaných společností Atelier 99 s.r.o. i z optimalizovaného projektu společnosti CENTROPROJEKT Group a.s.

„S uchazeči budeme po podání jejich předběžných nabídek dále jednat – například o formě vytápění objektu, využití šedé vody k získání tepla, recyklaci bazénové vody a podobně. Na základě těchto jednání umožňuje tento typ výběrového řízení ještě upravit a zpřesnit zadávací dokumentaci i obchodní podmínky. Vše se zpřesní a konkretizuje se řešení, aby bylo možné jednotlivé nabídky vzájemně porovnat. Až poté účastníci podávají konečné nabídky,“ popisuje Milan Vítek, vedoucí odboru správy a rozvoje města.

Nový krytý bazén by měl na místě toho stávajícího vyrůst do konce roku 2025. Náklady na zbourání stávajících lázní a stavbu nového objektu by se měly pohybovat kolem 238 milionů bez DPH.

Zdroj: Blansko.cz, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci