Pirátská strana
Umístění: Společnost

Hasiči v Rešicích získají nové auto

hasici haseni boriho lesa foto krystof turekRešice, 23. listopadu – V pátek 25. listopadu se ve 14 hodin v Rešicích před kulturním domem Adolfa Opálky uskuteční slavnostní předání nového dopravního automobilu hasičům. Farář Pavel Krč novému autu na místě požehná. „Nový automobil Ford Tranzit Combi 350 Trend bude sloužit jednotce požární ochrany obce Rešice, sboru dobrovolných hasičů a také potřebám obce. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo na nové auto získat dotace Dosud jezdili hasiči ve staré Avii, která už je na hraně své životnosti,“ popisuje starostka obce Rešice Petra Jílková a dodává, že v majetku obce mají ještě staré auto značky Robur, které bude časem svým stářím patřit mezi veterány.

Nadace Via podpoří ty, kteří chtějí rozhýbat život ve svém okolí

nadace VIA ilustracni obrazekBrno, 23. listopadu 2016 – Nadace Via spustila nový program Živá komunita na podporu lidí, kteří chtějí oživit své okolí. Skupiny aktivních lidí a malé neziskovky mohou obdržet finanční příspěvek až 100 000 korun. Součástí programu je také série vzdělávacích seminářů a propojování s dalšími lidmi, kteří vytvářejí podobné projekty.

Národní park Podyjí slaví 25. narozeniny a je v hledáčku odborníků

podyjiZnojmo, 22. listopadu 2016 – Stovka odborníků z oblasti přírodních i společenských věd ve Znojmě na konferenci „Národní park Podyjí – 25 let očima vědy“ představila 22. listopadu výsledky svých bádání. Zároveň odborníci zhodnotili čtvrtstoletí existence národního parku a kvalitu péče o toto chráněné území. Konferenci zahájil ministr životního prostředí Richard Brabec. Desítka organizací a obcí také podepíše memorandum o přípravě Podyjské oblasti tmavé oblohy. Bude to jeden z prvních kroků k jejímu vyhlášení.

Díky běžcům přibude v krajině na dvě stovky ovocných stromů

vysadba ovocnych stromuBrno, 15. listopadu 2016 – Celkem 758 českých i zahraničních amatérských běžců závodů RunCzech letos přispělo částkou 120 050 Kč na výsadbu více než dvou stovek nových stromů. Na šesti místech republiky s pomocí dobrovolníků přibyly jabloně, třešně, hrušně, višně, slivoně, ořešáky, jedlé jeřáby a další ovocné stromy, které kromě kyslíku, stínu a vzdušné vlhkosti poskytnou lidem také své chutné plody k občerstvení.

Moravský Krumlov nemá pietní místo. To se má změnit

krystof turek Pieta-vaclav-havel-brno-03Moravský Krumlov, 2. listopadu 2016 - U příležitosti státních svátků se lidé setkávají na pietních místech a u pomníků, aby si připomněli dějiny českého národa a uctili památku padlých či umučených. Moravský Krumlov žádné pietní místo nemá. To chce však vedení radnice změnit. Podle starosty Tomáše Třetiny by mělo takové místo vzniknout v roce 2018 při stém výročí vzniku Československé republiky.

Obce, školy i neziskovky se mohou hlásit o granty na zelené oázy

ekologie zelene oazyBrno, 25. října 2016 - Už jen do konce října mají obce, školy, spolky a další organizace možnost žádat o finanční podporu v grantovém programu Zelené oázy, který vyhlašují Nadace Partnerství a společnost MOL Česká republika. Celkem rozdělí 1,4 milionu korun a jejich prostřednictvím chtějí podpořit lokální projekty, které do měst a obcí pomohou navrátit zeleň a vodní prvky. O granty ve výši až 140.000 Kč mohou žádat do 31. října. Všechny informace o grantovém programu jsou dostupné na webové adrese zelene-oazy.cz.

Dobročinné projekty na Znojemsku mohou opět bojovat o podporu

grant Znojmo, 25. října - Sportovní sdružení, kulturní spolky, ochránci přírody nebo lidé v nouzi – ti všichni se letos již počtvrté mohou ucházet o jednorázovou finanční podporu Adfors Grant v celkové výši 250 tisíc korun. Žadatelé musí být z okresu Znojmo, kde sídlí jeden z výrobních závodů vyhlašovatele projektu, společnosti Saint-Gobain Adfors CZ, nebo sousedního Moravského Krumlova.

Topná sezóna začíná. Co je třeba nutně zajistit?

kotel kotlikove dotaceBrno, 11. října 2016 - S dobře fungujícím a vyladěným topením můžete během zimy ušetřit nezanedbatelnou částku na energiích a můžete klidně spát. Konec léta nebo začátek podzimu je tedy nejvhodnější dobou pro údržbu otopného systému. Co vše je třeba začátkem topné sezóny zkontrolovat a zajistit?

V centru Ivančic vyrostl zábavný svět nejen pro děti

hriste deti ivanciceIvančice, 27. září 2016 - Dlouhodobý projekt na rekonstrukci vnitrobloku u Palackého náměstí v jihomoravských Ivančicích vyvrcholil v sobotu 24. září otevřením „Dětského světa ve středu města“. Ten nabízí všem věkovým skupinám obyvatel města vhodný prostor pro jejich relaxaci i herní vyžití, společná setkávání a veřejné akce pod širým nebem. Ivančice v jeho dokončení podpořila Nadace ČEZ částkou 400 tisíc korun.

Lidé opět mohou žádat o dotace na nové kotle, kraj uvolní 40 milionů Kč

kotel kotlikove dotaceBrno, 20. září 2016 - Dalších čtyřicet milionů korun na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním. Jihomoravský kraj po první, velmi úspěšné výzvě, startuje druhé kolo přijímání žádostí. Lidé mohou žádat o dotaci na výměnu stávajícího kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za nový zdroj, tím může být tepelné čerpadlo, kotel na pevná paliva či plynový kondenzační kotel. Všechny podrobnosti budou zveřejněny na webových stránkách Jihomoravského kraje.

Strana 14 z 424