Umístění: Společnost Zajímavosti Barokní sochy Herma a Persea ve Višňovém dostaly nový kabát

Barokní sochy Herma a Persea ve Višňovém dostaly nový kabát

perseus visnoveVišňové, 29. listopadu 2017 - Slavnostního odhalení své nově zrestaurované podoby se koncem listopadu dočkali bájní řečtí bohové Hermés a Perseus zdobící zámecký park ve Višňovém u Znojma. Městys s vinařskou tradicí dostal na opravu dvou soch ze třetí čtvrtiny 18. století příspěvek 80 tisíc korun od Nadace ČEZ. Částku podpořili svými vysportovanými body uživatelé aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

V rámci oprav byly odstraněny nevyhovující druhotné materiály z předešlých zásahů. Sochařští restaurátoři přitom respektovali autenticitu povrchu modelace. Barevnou retuš provedli tak, aby nebylo narušeno estetické vnímání celku.

„Areál parku, který zdobí zámek a zrestaurované sochy je hojně navštěvován místními občany i širokou veřejností. Probíhají zde kulturní akce nejen regionálního významu. Je to naše chlouba a jsem velice rád, že se tento prostor daří udržovat,“ říká starosta obce Vladimír Korek.

„Těší mě, že naše aplikace EPP přináší sportující veřejnosti na výběr z mnoha rozmanitých projektů, které lze podpořit. Obnova historických památek má mezi nimi oprávněně své stálé místo,“ sdělila Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.


Inzerce