Inzerce
Umístění: Společnost Zajímavosti Blansko si pořídilo Krasobus, bude vozit turisty k jeskyním a Macoše

Blansko si pořídilo Krasobus, bude vozit turisty k jeskyním a Macoše

Byci-skalaBlansko, 31. května 2011 (MEDIAFAX) - Blansko zahájí v červnu provoz zvláštního turistického autobusu, který spojí centrum města s výletními areály v Moravském krasu. Krasobus, jak spoj nazvali lidé ve speciální anketě, vyjede poprvé v sobotu, řekl v úterý mistostarosta Jiří Crha (ODS).

Autobus bude od 4. června do 25. září o sobotách a nedělích pendlovat po trase Blansko – Skalní Mlýn – Blansko. "Intenzivní a pravidelné spojení těchto turistických center by mělo přinést lepší a častější dopravní spojení turistům mířícím do Moravského krasu, ale také zvýšit jejich návštěvnost v samotném Blansku," řekl místostarosta.

Na rozdíl od běžné autobusové linky Blansko – Skalní Mlýn nebude Krasobus končit na autobusovém nádraží, ale zaveze turisty i do centra města. "Linka bude v provozu od června do září o víkendech a ve svátky, v červenci a v srpnu i v pracovní dny čtyřikrát denně," upřesnil Crha. Krasobus je podle něj turistický autobus, není tedy posilou běžných linek v rámci IDS. Jízdenky na něj si proto lidé nekoupí u řidiče, ale na předem určených prodejních místech, která jsou například na nádraží Českých drah v Blansku, v zámku, v akvaparku nebo ve Skalním Mlýně.

Jízdenka pro letošní rok navíc obsahuje slevové kupony - cestující Krasobusem díky nim ušetří například 15 procent na vstupném do akvaparku nebo na jízdném ve vláčku a lanovce na Macochu, deset procent na vstupném do Kateřinské jeskyně. Až o polovinu levněji je pak vyjde prohlídka blanenského zámku.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek