Umístění: Společnost Zajímavosti Břeclavská radnice chce odměňovat lidi, kteří pomohou k dopadení sprejerů a vandalů

Břeclavská radnice chce odměňovat lidi, kteří pomohou k dopadení sprejerů a vandalů

Břeclav, 13. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Břeclavská radnice chce ve městě omezit řádění sprejerů a vandalů. Po vzoru jiných měst začneme odměňovat ty, kteří jejich počínání nahlásí a díky nimž bude pachatel odsouzený, řekla v úterý Eliška Windová z břeclavské radnice.

policista-pokuta250

 

"Každý měsíc je jen na městském majetku škoda okolo 50 tisíc korun. Máme posprejované budovy, památky, vyvrácené značky, rozbité koše a lavičky. Další škody v řádech desetitisíců korun způsobují pachatelé i našim podnikatelům. Nechceme jen nečinně přihlížet, a proto jsme se rozhodli k radikálnímu řešení," řekl starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý (ČSSD).

Se zavedením nového kamerového systému a odměňováním za pomoc při dopadení vandalů a sprejerů by podle radnice mohlo být město bezpečnější.

"Nechali jsme se inspirovat Hodonínem, Jihlavou nebo Třebíčí, kde tento systém již řadu let funguje. Myslíme, že způsob odměňování spolu s kamerovým systémem bude účinný nástroj při boji se sprejery a vandaly," sdělil velitel městské policie Stanislav Hrdlička.

Radnice v současnosti návrh na odměňování připravuje. "Potom jej musí schválit rada. Platit by mohl od začátku nového roku," dodala Windová.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci