Umístění: Společnost Zajímavosti Do Kyjova a okolí se vrátí místní rozhlas

Do Kyjova a okolí se vrátí místní rozhlas

rozhlas250Kyjov, 17. května 2012 - Novým protipovodňovým opatřením se město Kyjov bude moci přiblížit občanům. Díky připravovanému projektu vyroste ve všech příměstských částech tradiční rozhlas.


Rekonstruovat dnes už nefunkční rozhlas v místní části Bohuslavice bylo jednou z priorit kyjovské radnice. Spolu s tím vyvstala otázka, zda se  tento způsob informování občanů vrátí i do ulic Kyjova a jeho příměstských částí Boršova a Nětčic.

František Lukl, starosta Kyjova: „Našli jsme vhodný dotační titul, který je prioritně zaměřen jako prevence proti povodním a jiným krizovým stavům. Proto uděláme rozhlas v celém Kyjově, ve všech místních částech. Byli jsme úspěšní v zisku dotací. Ty náklady na pořízení těchto informačních bodů by měly nést částku 5 mil. Kč a dotace bude až do výše 85 % veškerých nákladů. Tzn. za relativně levný peníz realizujeme dvě věci.“

Hlášení místního rozhlasu tak zřejmě bude velkou novinkou, v téměř dvanáctitisícovém městě snad i kuriozitou. Obvykle totiž bývá slyšet spíše v malých obcích a v době moderních technologií, kdy mají zelenou informace podávané formou internetu, se může tento způsob zdát přinejmenším neobvyklý.

František Lukl, starosta Kyjova: „Někomu se to zdá úsměvné, někomu se to zdá jako krok zpět. Já si myslím, že ne všichni naši občané využívají, ať už internet nebo jiná elektronická média. I tato skutečnost posílení informovanosti prostřednictvím místního rozhlasu si najde své příznivce a možná i v rámci mladé generace.“

Projekt, který je prioritně zaměřen právě na zlepšení systému povodňové služby jako jedno z preventivních protipovodňových opatření, má být realizován do konce letošního roku. Jak uvedl starosta města,  sekundárně bude využit k obecné informovanosti o dalších aktivitách, které město činí.

Zdroj: JDP