Umístění: Společnost Zajímavosti Dvanáct lahví pro dobrou věc. Dražba výroční slivovice přispěje Mikuláškovi na vozíku

Dvanáct lahví pro dobrou věc. Dražba výroční slivovice přispěje Mikuláškovi na vozíku

Brno, 12. prosince 2022 - Dětská mozková obrna s postižením dolních končetin. Diagnóza, která už roky trápí malého Mikuláška Raka. K tomu, aby mohl sám sedět a chodit, by mu pomohly speciální ortézy z Vídně. Právě na ně má putovat výtěžek z dobročinné dražby, kterou připravuje Jihomoravský kraj ve spolupráci s Nadačním fondem Emil a známým moravským lihovarníkem Žufánkem. Začala symbolicky 12. 12. 2022 ve 12:00, potrvá týden.

lahve slivovice drazba

 

Do dražby jde dvanáct lahví dvanáctileté slivovice ve slavnostním designu – k oslavám 1200 let od první písemné zmínky o Moravanech. Každou z nich podepsala slavná osobnost z Moravy, na jednu namaloval obrázek sám Mikulášek, kterému je šest let. „Když nás napadlo udělat speciální slivovici k 1200 letům první zmínky o Moravanech, přišlo nám škoda, kdyby zůstalo jenom u toho, že si to pár lidí koupí na památku. Je to dvanáct unikátních lahví, které můžou opravdu Mikulášovi pomoct, aby se díky novým ortézám mohl rozběhnout. Díky všem, kteří přispějete,“ prohlásil jihomoravský hejtman Jan Grolich.

„Byla jsem mile překvapená, když jsem se o dražbě dozvěděla a potěšilo nás to. Peníze nám moc pomůžou – nejen s koupí ortézek, ale přispějí nám třeba i na cvičení, kam chodíme. Hrozně si vážíme jakékoliv podpory a pomoci, jsme vděční za každou korunu,“ řekla Mikuláškova maminka Anna Raková.

Vyvolávací cena jedné lahve bude dva tisíce korun. „K výročí 1200 let jsme stočili 630 litrů slivovice, která u nás ležela v archivu od roku 2010. Pár litrů zůstalo a po vyprodání už nebude. Věřím tomu, že bude lidem chutnat, že získají hezkou památku a že se slivovice stane důstojnou součástí oslav. Děkuji za důvěru,“ přiblížil lihovarník Martin Žufánek.

Výtěžek z dražby půjde do sbírky Nadačního fondu Emil pro malého Mikuláška. „Nadační fond Emil pomáhá dětem a mladým lidem s handicapem sportovat a zároveň je k němu motivuje. S Mikuláškem jsme se seznámili na našich Evropských hrách handicapované mládeže Emil Open, kde se nám ukázal jako talentovaný atlet. I když sám zatím nesedí ani nechodí, věří, že to jednou dokáže. A k tomu mu pomůžou právě zmiňované speciální ortézy. Jejich cena je 150 000 korun a bohužel nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Proto si velmi vážíme toho, že jsme byli osloveni Jihomoravským krajem, který se nám rozhodl výtěžek dražby darovat. Pevně věřím, že se finanční prostředky podaří získat a Mikulášek se nám brzy ukáže v nových ortézkách,“ uvedla ředitelka fondu Kamila Zouharová.

Příběh Mikuláška si můžete přečíst na webových stránkách emilnadace.cz/pribeh/mikulas.

Velké poděkování patří všem dvanácti ambasadorům z řad celebrit: slavných sportovců, herců či zpěváků, kteří výroční lahve podepsali. „Emila znám už dlouho a vím, že přispívá na věci, co jsou opravdu důležité. Zvlášť když jde o děti, které neměly jednoduchý start do života jako ostatní,“ podotkl jeden z ambasadorů, moderátor Aleš Zbořil. Mezi další ambasadory patří například Bolek Polívka, Ondřej Sokol, Martina Sáblíková, Daniela Drtinová, Eva Podzimková, Martin Žufánek, Přemysl Forejt i sám malý Mikulášek.

Zdroj a foto: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci