Akci zakončí v 19:00 promítání dokumentárních snímků natočených v rámci daného projektu či tématický snímek Auto*mat, to vše v kavárně Trojka.
Na happening byli pozváni jak mladí architekti, členové architektonické komory, tak i umělci výtvarných škol, aby tímto gestem vyjádřili zájem o město Brno a jeho veřejný prostor. Cílem akce není jen tvořivě strávené odpoledne, ale především snaha přimomenout všem zúčastněným, jak mohou občané Brna k jeho stavu přispět.
A proč to všechno?
Protože architektonickou tvář města lze ovlivnit a tím i vztah k jejímu užívání. Je možné více než pouhé nečinné přihlížení. Kdo se dnes zamýšlí nad potřebou architektonických soutěží, které jsou v jiných státech nezbytným garantem kvality, avšak u nás vzácnou výjimkou projektování veřejných zakázek. Případem k zamyšlení je brněnské hlavní nádraží, dlouhodobě jedno z nejzanedbanějších veřejných lokací v Brně. Denně jej využívají řádově tisíce lidí v souvislosti s cestováním veřejnou dopravou. Organizátoři se snaží nastartovat veřejnou debatu o podobě tohoto prostoru v centru města, jeho kvalitě a možnostech zlepšení.
Jedním odpolednem to však nekončí!
Happening není jedinou událostí spadající pod akci Nádraží na rozcestí – náš veřejný prostor. Součástí projektu je také série tří veřejných besed s účastí odborníků (architektů, sociologů), zpracované podkladové studie a foto-soutěž pro veřejnost. Celý projekt zaštituje
Martin Ander, náměstek primátora města Brna.
· Štvou vás herny a obchody „Vše za 39“ plnící hlavní bulváry Brna?
· Nelíbí se vám budova Velkého Špalíčku posazená do historického centra města?
· Rozčilují Vás kontroverzní projekty jako třeba rekonstrukce Náměstí Svobody či Justiční palác?
· Nelíbí se Vám vizitka kterou všichni dáváme ostatním návštěvníkům Brna?
Přijďte si za námi připomenout, že Brno je naše město, které tvoříme my sami!