Umístění: Společnost Zajímavosti Hodonínská Vlaštovka dostala nové auto pro přepravu dětí s postižením

Hodonínská Vlaštovka dostala nové auto pro přepravu dětí s postižením

hodonin vlastovka detsky rehabilitacni stacionarHodonín, 23. června 2015 - Centrum pro rodinu a sociální péči získalo nový automobil, který umožní bezpečnou přepravu dětem z rehabilitačního stacionáře Vlaštovka. Nákup automobilu pro přepravu dětí s kombinovaným postižením podpořila Nadace ČEZ částkou 50 tisíc korun.

Stacionář Vlaštovka zajišťuje pro děti s tělesným, mentálním a smyslovým postižením komplexní péči potřebnou k jejich rozvoji a zmírňování dopadů handicapu na jejich každodenní život. Vícemístný automobil Renault Trafic v prodloužené verzi, který nahradí ojetý vůz, jenž Vlaštovka používala doposud, umožní stacionáři zajišťovat důstojnou a bezpečnou přepravu dětských klientů v několikanásobně vyšší kvalitě.

„Nový automobil, jenž umožňuje instalaci zvedací plošiny i kotvících prvků, budeme denně využívat při zajišťování dopravy dětí do stacionáře a zpět domů. Touto službou našim klientům zajišťujeme pravidelnost odborných služeb, jež jsou pro děti nezbytné z hlediska jejich rozvoje, a zároveň jim umožňujeme žít v přirozeném prostředí vlastní rodiny,“ uvedla vedoucí Dětského rehabilitačního stacionáře Vlaštovka Lenka Hřibová.

hodonin vlastovka postizene deti

Foto: Nadace ČEZ


Inzerce