Umístění: Společnost Zajímavosti Jihomoravský kraj obsadil sedmou pozici v soutěži Místo pro život

Jihomoravský kraj obsadil sedmou pozici v soutěži Místo pro život

jizni morava palava poleBrno, 15. června 2019 - Královéhradecký kraj má celkově výborné podmínky pro život, a dokázal tak obhájit loňské vítězství ve srovnávacím výzkumu Místo pro život. V něm analytická agentura Datank hodnotí data získaná z nezávislých zdrojů a údaje z průzkumu prováděného mezi 1 250 obyvateli a starosty všech regionů. Na stříbrnou příčku se vyhoupl Jihočeský kraj, bronz získává Zlínský kraj. Jihomoravský kraj se umístil na sedmém místě.

Při celorepublikovém srovnání je v Jihomoravském kraji velmi vysoká naděje na dlouhý život, také průměrná nemocnost je zde jedna z nejnižších. K tomu se přidává kvalitní zdravotní péče, lékařů i zubařů je v regionu dost, stejně jako lékáren a lůžek v nemocničních zařízeních. K dobrému zdraví jistě přispívá vůbec nejnižší hodnota škodlivých emisí v ovzduší.

Jihomoravský kraj se může pyšnit také vysokou atraktivitou vysokých škol. Zapracovat by to chtělo především na nakládání s odpady. Region produkuje vysoce nadprůměrné množství podnikového odpadu. Zároveň má také jednu z nejnižších kapacit čističek odpadních vod. Jižní Morava má rovněž velmi nízký podíl chráněných krajinných oblastí vůči rozloze svého území. Starostové se v Jihomoravském kraji nejvíce potýkají s nedostatkem zaměstnanců, za problematickou považují také dostupnost bydlení, ať už se jedná o jeho cenu, nebo o nedostatečnou nabídku. Spokojeni nejsou ani s dopravní dostupností svých obcí.

Představitelům měst a obcí se v Jihomoravském kraji naopak výborně spolupracuje v rámci mikroregionu. Žádné problémy jim nedělá ani administrativa spojená s povinně zveřejňovanými informacemi, ani schvalování nejrůznějších předpisů v rámci přímé i přenesené působnosti obce.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci