Umístění: Společnost Zajímavosti Kraj opět ocení nezištnou pomoc dobrovolníků

Kraj opět ocení nezištnou pomoc dobrovolníků

kraj dobrovolnik kresadloBrno, 7. listopadu 2018 – Ocenění pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci – právě tak zní motto ceny Křesadlo, kterou budou oceněni jednotliví dobrovolníci v Jihomoravském kraji. Do 8. listopadu mohou obyvatelé Jihomoravského kraje přihlašovat dobrovolníky ze svého okolí, kteří nezištně věnují svůj čas pomoci ostatním, v nominačním formuláři na webových stránkách kresadlo-jmk.cz.

Po ukončení nominace zasedne porota, která vybere vítěze v 7 kategoriích, a to v sociálních službách a zdravotnictví, ve vzdělávacích a volnočasových aktivitách, v environmentálních aktivitách souvisejících s ochranou životního prostředí, v oblasti komunitního dobrovolnictví, humanitární a rozvojové pomoci, v kultuře a umění a v lidských právech. V osmé kategorii (tzv. divoká karta) může pro svého favorita hlasovat veřejnost. Hlasování veřejnosti bude spuštěno od 9. do 22. listopadu 2018.

„Cena Křesadlo patří lidem, kteří mají vůli a chuť nezištně zasadit pomáhat lidem mimo svoje vlastní rodiny. Každý příběh je originální, každý stojí za zviditelnění. Touto cestou vznikají nová přátelství a vytváří se pouto napříč generacemi. Protože dobrovolnictví tvoří lepší svět, přál bych jižní Moravě, aby lidí ochotných nezištně pomáhat přibývalo. Věřím, že v našem kraji žije spousta takových skvělých lidí, kteří mají srdce na pravém místě. Patří jim náš dík a obdiv,“ říká hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

„Jak už přes dva tisíce let tvrdí Ezop ve svých bajkách, žádný dobrý skutek, jedno jak malý, nikdy není zbytečný. Někdy stačí jen pár hodin týdně, které pomůžou na svět velké věci,“ doplňuje patron ocenění herec Bolek Polívka.

Jména držitelů 2. ročníku „Křesadla“ budou vyhlášena na slavnostním předávání dne 4. prosince 2018 v Sále Milosrdných bratří v Brně na Vídeňské 7.