Umístění: Společnost Zajímavosti Kraj podpoří rozvoj cykloturistiky v Brněnské metropolitní oblasti

Kraj podpoří rozvoj cykloturistiky v Brněnské metropolitní oblasti

Brno, 2. června 2022 - Finanční injekci v podobě pěti milionů korun obdrží cykloturistika v okolí moravské metropole. Krajští radní ve středu 1. června 2022 na svém jednání schválili dotace na rozvoj cyklistiky v Brněnské metropolitní oblasti.

cyklosteska 2223

 

„Po jednom milionu tak obdrží pětice mikroregionů nebo dobrovolných svazků obcí – Mikroregion Ivančicko, Dobrovolný svazek obcí Šlapanicko, Časnýř, Tišnovsko a také město Kuřim,“ říká náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Kraj tak podpoří vznik cyklostezky Ivančice-Dolní Kounice, přípravu projektů cyklostezek na území Šlapanicka a Tišnovska, vznik projektových dokumentací k cyklostezce Medlánky – Česká – Kuřim a propojení cyklostezek v mikroregionu Časnýř.

Tato spolupráce vyplynula z uzavřeného memoranda o vzájemné spolupráci v oblasti cyklistiky v rámci Brněnské metropolitní oblasti. Cílem je příprava konkrétních víceletých projektů zaměřených na výstavbu cyklostezek a budování cyklistické infrastruktury, přičemž výše uvedené cyklostezky leží na krajských, národních i mezinárodních cyklokoridorech a na ně přímo navazujících úsecích v rámci území Brněnské metropolitní oblasti.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci