Umístění: Společnost Zajímavosti Lidé zasažení tornádem dostanou dalších 200 milionů korun ze sbírek neziskových organizací

Lidé zasažení tornádem dostanou dalších 200 milionů korun ze sbírek neziskových organizací

tornado boureBrno, 5. srpna 2021 - Na základě dohody o koordinovaném postupu pomoci zahájí tento týden spolupracující nevládní organizace, nadace a nadační fondy druhé kolo podpory pro lidi v obcích zasažených tornádem. Více poškozené domácnosti obdrží stejně jako v prvním kole příspěvek 150 tisíc korun. Celkem plánují spolupracující organizace ze svých sbírek v této fázi podpory vyplatit více než 200 milionů korun.

 

Prvních téměř 230 milionů korun již organizace v první fázi pomoci rozdělily mezi více než 1 500 rodin, které tak mohly prostředky využít na opravy poničených domů a zajištění základních potřeb svých domácností.

Distribuce finanční pomoci je koordinována mezi organizacemi ADRA, Člověk v tísni, Diakonie, Donio, Nadace ČEZ, Nadace Via, Nadační fond Českého rozhlasu, Nadační fond pomoci a Nadace Karla Komárka. Organizace vedle koordinovaného rozdělování finančních prostředků spolupracují také na společném postupu sběru dat v terénu. Na základě nich jsou rozdělovány prostředky rodinám. V druhém kole budou podpořeny rodiny, jejichž domy byly značně poškozeny a které i nadále potřebují finanční podporu. Tyto rodiny budou stejně jako v prvním kole podpořeny částkou 150 000 Kč. Na podporu v druhém kole neziskové organizace vyčlenily společně opět přes 200 milionů korun. Zbývající prostředky budou rozděleny ve třetím kole, kdy budou směřovány nejvíce zranitelným rodinám.

Terénní šetření prováděla za pomoci aplikace Inspecto v obci Moravská Nová Ves humanitární organizace ADRA, v obci Hrušky Diakonie, v ostatní obcích Člověk v tísni. Ze 700 prošetřených domácností v Moravské Nové Vsi bude v 2. kole podpořeno kolem 350 domácností, z toho 200 opět organizací ADRA, zbývající Nadací Via. ADRA vyplatí ze svých sbírek opět částku přes 30 milionů korun jako v kole prvním. V obci Hrušky obdrží v 2. kole finanční podporu zhruba 180 domácností. Více než 67 milionů korun rozdělí mezi přibližně 450 domácností Člověk v tísni v Mikulčicích, Lužici a Hodoníně - Pánov.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci