Umístění: Společnost Zajímavosti Na Evropské výstavě psů v Brně bude až 20 000 čtyřnohých mazlíčků

Na Evropské výstavě psů v Brně bude až 20 000 čtyřnohých mazlíčků

Brno, 17. října 2014 – Čeští kynologové si mohou připsat další obrovský úspěch. Podařilo se jim do České republiky dostat prestižní Evropskou výstavu psů všech plemen. Celkem 20 864 čtyřnohých účastníků se divákům předvede na Brněnském výstavišti od 23. do 26. října. Součástí mezinárodní přehlídky bude i Národní výstava psů všech plemen, nebude chybět ani bohatý doprovodný program a soutěže.

pes pejsek stene

 

„Evropská výstava psů všech plemen se pořádá jen jednou ročně a většina evropských zemí velmi stojí o to, aby proběhla právě u nich. To, že se letos bude konat v České republice, je velký úspěch a také velká poklona české kynologii. Jsou akce, které se v Česku konají jen v mimořádných případech a které, pokud se na ně nezajdeme podívat, asi dlouhou dobu v českém podání nebudeme mít možnost vidět. A do této kategorie akcí určitě tato výstava patří,“ vyzdvihuje význam mimořádné události Lubomír Široký, předseda Českomoravské kynologické unie, která je pořadatelem celé akce. Prestiž této přehlídky dokládá i skutečnost, že nad ní převzala patronát Mezinárodní kynologická federace FCI.

Na Brněnském výstavišti se během čtyřdenní akce bude prohánět celkem 20 864 psů a fen více než tří set plemen, z toho 14 652 je přihlášeno na Evropskou výstavu a dalších 6 212 na Národní výstavu, která je nedílnou součástí přehlídky. Mezi nejpočetnějšími přihlášenými plemeny figurují zlatí retrívři (234), čivavy (235), sibiřští husky (229), stafordšírští bulteriéři (200), beaglové (189), jack russell teriéři (163), francouzští buldočci (163) nebo 158 anglických buldoků, tedy plemen, které doprovázelo slavného Winstona Churchilla. Diváci se ale mohou těšit i na skutečné rarity, jako je např. barbet, kterého lze považovat za příbuzného celé řady plemen včetně pudlů. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost poznat plemena psů, která jsou v České republice známá málo nebo vůbec.

Nabitý program začne ve čtvrtek 23. října výstavou plemen z FCI skupin I., IV. Zde se představí ovčácká a pastevecká plemena, jezevčíci, špicové a tzv. původní plemena. Pátek 24. října bude pro změnu patřit teriérům, barvářům, honičům a elegantním, ušlechtilým a rychlonohým chrtům. Sobotu 25. říjnu ovládnou brněnský areál plemena z početné FCI skupiny II. – mollossové, knírači, dobrmani a švýcarští salašničtí psi. Závěrečný nedělní den 26. října uzavřenou inteligentní ohaři, slídiči a retrívři a přítulní společenští miláčci. „Skutečným vrcholem posledního dne celé výstavy budou souboje, které mezi sebou psí účastníci svedou o získání titulu nejkrásnějšího juniora, veterána a psa výstavy vůbec,“ doplnil Lubomír Široký s tím, že finále výstavy je naplánováno na 18. hodinu.

Diváci, kteří zavítají do prostor Brněnského výstaviště, však nebudou jen pasivními pozorovateli. Organizátoři pro ně připravili mnoho doprovodných aktivit. Mladí vystavovatelé z celé Evropy si jistě nenechají ujít soutěž Dítě a pes, ve které ukážou schopnost předvést své psy, prokázat znalosti z oblasti péče o psa a uplatnit konkrétní vědomosti o svém plemeni. Atraktivní bude i páteční Mistrovství světa v tanci se psem, které by mohlo uchvátit hlavně dívky. Chlapci si pak určitě přijdou na své při ukázkách služebního výcviku od zadržení pachatele až po hledání drog. Kromě již zmíněných hlavních tří soutěží dojde i další zápolení, a to o nejkrásnější štěně, dorostence, páry, chovatelské skupiny a psy skupin FCI.


V rámci Národní výstavy psů všech plemen se návštěvníci zároveň seznámí i s šesti domácími plemeny, jimiž jsou český fousek, český teriér, český strakatý pes, český horský pes a pražský krysařík. „Český chov psů má jednoznačně ve světě velmi dobrou pověst a většina pejskařů při vyslovení České republiky ví, o kterou zemi se jedná,“ pochvaluje si Lubomír Široký.

Vstupné na Evropskou výstavu psů všech plemen, které se uskuteční ve dnech 23. až 26. října v Brněnském výstavišti, je pro dospělé ve výši 100 korun, děti do patnácti let, důchodci, ZTP a studenti zaplatí 50 korun a za 200 korun je možné pořídit zvýhodněné rodinné vstupné pro dvě dospělé osoby a dvě děti.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #1 Stepan 2015-04-07 16:58
Tak tolik účastníků jsem nečekal. Vzhledem k tomu, že podobný počet byl i na letošních Crufts ( http://www.strihanipsunavarova.cz/crufts-2015-nejvetsi-vystava-psu-na-svete-den-po-dni-24-fotogalerie/ ), tak musím před Brnem smeknout. Dobrá práce :-)
Citovat