Umístění: Společnost Zajímavosti Na ty, kteří se dobře starají o krajinu, čeká 230 tisíc Kč

Na ty, kteří se dobře starají o krajinu, čeká 230 tisíc Kč

Brno, 9. února 2023 - Za chytré nápady, jak pomoct přírodě, bude i v letošním roce možné získat odměnu. Jihomoravští radní schválili záměr vyhlásit druhý ročník soutěže Cena za krajinu 2023. Během února dojde k oficiálnímu vyhlášení druhého ročníku, soutěžící se budou moci hlásit od 1. března do 30. dubna 2023. Vítěze v jednotlivých kategoriích kraj oznámí v září 2023, přerozdělí mezi ně celkem 230 tisíc korun.

jizni morava panorama krajina 600

 

Zapojit se mohou už uskutečněné projekty na území jižní Moravy, které mají pozitivní dopad na zadržení vody v krajině, adaptaci krajiny na změnu klimatu a podporu biodiverzity. „Chceme ocenit všechny, kteří se o naši krajinu starají. Chceme také inspirovat všechny obce, firmy i jednotlivce a ukázat jim, že když se to udělá dobře i malé projekty můžou krajině pomoct. Výsledky soutěže jsou taky důležitou zpětnou vazbou pro náš kraj, jestli naše podpora míří správným směrem,“ prohlásil jihomoravský hejtman Jan Grolich.

„První ročník Ceny za krajinu se v minulém roce dočkal velkého ohlasu. Letos jsme na něj navázali a na základě zkušeností a zpětné vazby upravili pravidla soutěže. Zavedly se dvě nové kategorie: ‚komplexní projekty‘ a ‚jednotlivá opatření‘, do kterých lze projekty přihlašovat. V obou kategoriích se pak mohou vítězové opět těšit na finanční odměnu. Domluvili jsme se navíc s pořadateli Adapterra Awards a rozšíříme kategorie jejich soutěže o regionální ocenění pro projekty z Jihomoravského kraje ze zastavěného území měst a obcí - budovy a veřejná prostranství,“ dodal náměstek pro životní prostředí Lukáš Dubec. Udělovat se bude i Cena veřejnosti v hodnotě 50 tisíc korun.

Úspěšné projekty z loňského roku si mohou lidé prohlédnout na webu cenazakrajinu.cz, na stránkách postupně naleznou i informace k aktuálnímu ročníku.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci