Umístění: Společnost Zajímavosti Nadační fond Albert rozdělil v Jihomoravském kraji přes čtvrt milionu

Nadační fond Albert rozdělil v Jihomoravském kraji přes čtvrt milionu

nadacni fond albert vitezne projekty jihomoravsky krajBrno, 18. května 2019 – V pátek 17. května slavnostně ocenil Nadační fond Albert v sídle Krajského úřadu v Brně úspěšné organizace v programu Bertík pomáhá 2019. O vítězích rozhodli na podzim svými hlasy zákazníci devíti hypermarketů Albert v Jihomoravském kraji. Celkově nadace v regionu rozdělila mezi projekty na podporu vzdělávání a rozvoje dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí 270 tisíc korun. „Velmi nás těší, že se díky běžnému nákupu v Albertu mohli lidé blíže seznámit s činností dětských domovů či neziskových organizací v jejich okolí a organizace měly možnost představit svou práci veřejnosti,“ řekla Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

„Zákazníci v Jihomoravském kraji podpořili například vzdělávací i sportovní aktivity, rozvoj nadání a talentu a celkově smysluplné trávení volného času dětí a mladých lidí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Patří jim za to naše velké poděkování,“ dodala.

Slavnostní setkání u příležitosti ocenění vítězných organizací hostil Krajský úřad Jihomoravského kraje v Brně. „Oblast, které se Nadační fond věnuje je mi velmi blízká, sám jsem studoval i vykonával speciální pedagogii. Vím, že řada neziskových organizací opírá o nadační prostředky velkou část svých rozpočtů. Chtěl bych moc poděkovat za tuto finanční podporu, která směřuje k charitativním projektům v našem kraji. Jsem velmi rád, že firmy dlouhodobě dokazují svou společenskou odpovědnost a podporují projekty v regionech, kde působí,“ řekl vedoucí odboru sociálních věcí Jihomoravského kraje Petr Horehleď.

Program Bertík pomáhá je součástí aktivit Nadačního fondu Albert a v souladu s jeho posláním podporuje projekty zaměřené na vzdělávání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Bertíci pomáhají třeba s učením
V každém ze tří regionů v Jihomoravském kraji se o hlasy nakupujících ucházely dva nejlepší projekty vybrané odborníky. Nadační fond Albert mezi ně na základě dvoutýdenního hlasování zákazníků v devíti místních hypermarketech Albert rozdělil 270 tisíc korun.

Mezi šestici podpořených organizací na jižní Moravě patří sdružení Ratolest Brno, společnost Podané ruce, sdružení Petrov, Dětský domov Mikulov a Oblastní charity Hodonín a Znojmo.

Dětský domov Mikulov zvítězil v hlasování zákazníků díky projektu Malí zahradníci. Během něj učí děti z domova základním pracovním návykům spojených s pěstováním plodin, které následně využijí i v kuchyni. Naopak například sdružení Petrov připravuje odpolední doučování pro děti a mládež ze sociálně vyloučené lokality města Brna.

V Obchůdcích získaly organizace z jižní Moravy téměř 120 tisíc korun
Nadační fond Albert letos oslaví 10. výročí svého fungování. Vznikl v roce 2009 za účelem podpory zdravého životního stylu dětí i jejich rodičů a podpory vzdělávání, integrace a rozvoje dětí ze sociálně znevýhodněných skupin. Zdravé stravování podporuje Nadační fond Albert prostřednictvím vzdělávacího programu Zdravá 5, který tisícovkám dětí ze stovek škol a školek po celé republice každoročně přibližuje principy zdravého životního stylu. Sociálně znevýhodněné děti fond podporuje díky programům Bertík pomáhá, Do Alberta na praxi nebo Obchůdky s Albertem, který seznamuje s finanční gramotností, přibližuje základy podnikání a připravuje je tak na vstup na reálného života. Do adventních Obchůdků se v kraji pravidelně zapojuje pět dětských domovů a dalších organizací a od roku 2015 dohromady získaly téměř 120 tisíc korun.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci