Umístění: Společnost Zajímavosti Obnova židlochovického zámku skončila. Po pěti letech

Obnova židlochovického zámku skončila. Po pěti letech

zidlochovice zamek rekonstrukce lesy crŽidlochovice, 7. listopadu 2018 – U židlochovického zámku po pěti letech skončily stavební práce. Podnik Lesy České republiky, který tuto státní budovu spravuje, do obnovy areálu vložil 49 milionů korun. Od října je park znovu přístupný veřejnosti. Do konce roku podnik otevře nový vchod do parku. Stávajícím vstupem poté už veřejnost kvůli bezpečnosti procházet nebude.

U židlochovického zámku se od letošního února do konce září rekonstruovaly venkovní liniové inženýrské sítě, tedy voda, kanalizace, elektřina, plyn a optické sítě. Po opravě střechy a fasády zámku se kromě infrastruktury opravily všechny zpevněné plochy. Došlo i na terénní úpravy či závlahový systém. Park s novým jezírkem je od října opět otevřený veřejnosti. Do konce roku podnik vybuduje nový vstup do parku směrem od nákupního centra Penny. Ten stávající zůstane během stavby otevřený, ale po dokončení prací se brána u zámku pro veřejnost uzavře. Využívat ji budou zaměstnanci lesního závodu Lesů ČR nebo návštěvy zámku.

„V bráně se potkávají vozidla s lidmi, kteří míří do parku. Není to bezpečné. Proto bude veřejnost vstupovat do areálu jinudy,“ vysvětlil Miroslav Svoboda, ředitel Lesního závodu Lesů ČR v Židlochovicích.